Urządzanie łazienki

Urządzasz łazienkę? Nie zapomnij o modnych i praktycznych dodatkach

Po remoncie łazienki płytki i armatura prezentują się nienagannie, jednak nawet najpiękniejsza aranżacja nie zyska na funkcjonalności bez odpowiednich akcesoriów. Dzięki nim korzystanie z pomieszczenia jest komfortowe, a wszystkie kosmetyki i akcesoria higieniczne mają swoje miejsce. Akcesoria do łazienki to również praktyczne oświetlenie dodatkowe, które ułatwia dbałość o higienę i pielęgnację ciała. Jakie akcesoria do łazienki warto wybrać?

Urządzasz łazienkę?

Mydelniczki i półki na kosmetyki do kąpieli

Jednym z najważniejszych akcesoriów do łazienki są półki do przechowywania kosmetyków. Można zawiesić je na ścianie obok wanny lub pod prysznicem, by uporządkować szampony, żele do mycia ciała, gąbki itd. Gustowne mydelniczki do łazienki przydadzą się z kolei na umywalce do uporządkowania tradycyjnego mydła w kostce i akcesoriów do czyszczenia paznokci. Mydelniczki wykonane z marmuru lub innego eleganckiego kamienia pięknie prezentują się na szerokim blacie, na którym znajduje się umywalka w kształcie dużej misy.

paragraf mydelniczki

Dodatkowe źródło światła obok lustra

Główne oświetlenie w łazience często nie wystarcza, by wykonać dokładny makijaż i ogolić zarost. Dodatkowa lampa LED tuż obok lustra sprawia, że wszystkie niedoskonałości skóry są lepiej widoczne, co ułatwia ich ukrycie za pomocą korektora lub podkładu. Łatwiejsze jest również dokładne pokrywanie powiek ulubionym cieniem i równomierne rozprowadzanie tuszu do rzęs. Panowie z kolei dokładniej pozbędą się niechcianego owłosienia z załamań skóry na twarzy. Dodatkowe oświetlenie w łazience pomaga również stworzyć przytulną i ciepłą atmosferę w czasie relaksującej kąpieli.

Praktyczny uchwyt na papier toaletowy

Papier toaletowy zawsze powinien być pod ręką, dlatego warto umieścić go na uchwycie na ścianie tuż obok muszli. Uchwyt na jedną rolkę zajmuje niewiele miejsca i zapobiega krępującym sytuacjom związanym z brakiem papieru. Uchwyt ze specjalną klapką dodatkowo zabezpiecza rolkę przed zamoczeniem, co ma znaczenie w małych, ciasnych łazienkach, w których wszystkie elementy wyposażenia znajdują się blisko siebie. Duże rodziny mogą postawić na stojący uchwyt, na którym zmieści się kilka rolek na wymianę, by papieru nigdy nie zabrakło dla kolejnego domownika korzystającego z toalety. 

paragraf papier toaletowy

Wieszaki na ręczniki i ubrania

Kolejnym niezbędnym akcesorium w łazience są wieszaki. Trudno wyobrazić sobie, by zabrakło ich w łazience, gdyż są potrzebne do zawieszania ręczników i ich szybszego suszenia po użyciu. Wieszak w pobliżu prysznica lub wanny ułatwia osuszanie ciała po kąpieli oraz przydaje się do zawieszania odzieży, którą ściąga się z ciała przed myciem. W łazience warto zamieścić kilka wieszaków w różnych miejscach, by zwiększyć komfort korzystania z prysznica i wanny.

Dzięki kilku akcesoriom nawet niewielka łazienka staje się funkcjonalniejsza i wygodniejsza na co dzień. Wystarczy umieścić je na ścianie lub umywalce, by uporządkować przestrzeń i zadbać, by wszystkie ważne przedmioty zawsze były pod ręką.

Urządzanie łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria aranżacji wnętrz

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany