Bateria prysznicowa

Nowoczesne baterie prysznicowe

Współczesna łazienka coraz mocniej się różni od łazienek, które były projektowane 50, 20, a nawet 10 lat temu. Coraz rzadziej można w nich spotkać wannę, która zostaje zastąpiona przez kabiny prysznicowe, najczęściej bez brodzika. Dziś najbardziej popularne są kabiny natryskowe typu walk-in, ze szklanymi osłonami. Sprzyjają one szybkim kąpielom, a jednocześnie są wygodne w utrzymaniu czystości i bardzo przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Brak progów, różnic poziomów i możliwość wykonania ich w dużym rozmiarze sprawia, że cieszą się popularnością u coraz większej liczby osób. Jednym z wyzwań stojących przed inwestorami jest jednak zakup nowej baterii prysznicowej. Jaka powinna ona być?

nowoczesna bateria prysznicowa

Termostatyczne baterie prysznicowe

Ciekawym rozwiązaniem mającym coraz więcej użytkowników są baterie termostatyczne. Ich obsługa początkowo może sprawiać pewną trudność, szczególnie osobom przyzwyczajonym do tradycyjnych baterii z mieszalnikiem. Na korpusie takie baterii znajduje się pokrętło, na którym umieszczone są oznaczenia temperaturowe. Wystarczy przekręcić pokrętło na pożądaną temperaturę wody w wylewce i słuchawce prysznicowej, aby cieszyć się precyzyjnie dobraną ciepłotą wody.

Baterie prysznicowe elektroniczne

Dużym zaskoczeniem dla wielu osób mogą być baterie z ekranem dotykowym, który pozwala w sposób dotykowy, znany np. z obsługi smartfona wybrać temperaturę wody. Z pewnością jest to jedna z ciekawszych technologii, bardzo przydatna dla osób niemających pełnej siły w rękach i swobody poruszania nimi. Aby ustawić temperaturę wody, wystarczy delikatnie przycisnąć ekran w wybranym miejscu. Rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród osób niepełnosprawnych, dając im możliwość samodzielnego wzięcia kąpieli, bez proszenia o pomoc innych osób.

Baterie z deszczownicą

Osoby lubiące się kąpać pod prysznicem na pewno docenią posiadanie baterii z deszczownicą. Jest to szczególny rodzaj baterii prysznicowej, która posiada górny pałąk zakończony płaską deszczownicą. Pozwala ona ustawić siłę i wielkość spadających kropel deszczu, które działają bardzo relaksująco i odprężająco. Wybrane baterie prysznicowe dysponują także specjalnym zasobnikiem na płyn do kąpieli lub olejki, które są wypłukiwane przez deszczownicę, tworząc aromatyczną pianę lub nadając wodzie przyjemny zapach.

Baterie prysznicowe w kolorze czarnym

Jeszcze kilka lat temu baterie prysznicowe dostępne były tylko w jednym kolorze – srebrnym. Dziś bardzo się to zmieniło. Bez trudu znajdziemy dla siebie baterie w kolorze złotym, a nawet czarnym. Szczególnie te ostatnie cieszą się dużą popularnością i świetnie komponują się z eleganckim wystrojem łazienek. Co więcej, materiały, z których produkowane są baterie prysznicowe, bardzo często są materiałami antybakteryjnymi, niezwykle łatwymi do utrzymania w idealnej czystości i sterylności. Producenci dbają również o to, aby na bateriach nie osadzał się kamień z twardej wody, mogący powodować na nich nieestetyczne zacieki.

Ile kosztują nowoczesne baterie prysznicowe?

Szukając nowej baterii prysznicowej, głównym kryterium wyboru powinna być jakość. Jest to ważny element wystroju łazienki, który ma nam służyć przez wiele lat. Ile zapłacimy za przyzwoitej jakości baterię? Ceny rozpoczynają się od 500 złotych i praktycznie nie mają górnej granicy. Jesteś w trakcie remontu i zastanawiasz się, czy wziąć szybki kredyt, który może ci ułatwić zakup materiałów, akcesoriów i opłacenie fachowców? Jeżeli tak, to z pewnością dobrą decyzja, dzięki której remont szybciej dojdzie do skutku, a ty będziesz zadowolona z jego efektów.

Nowoczesne baterie prysznicowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria baterii łazienkowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany