Blacha aluminiowa

Blacha aluminiowa

Rozpiętość cen blachy aluminiowej jest szeroka – od 10,50 zł za blachę aluminiową gładką do nawet 49 złotych za blachę aluminiową trapezową lub strukturyzowaną. Jest to oczywiście koszt zakupu metra kwadratowego danej blachy.

Blacha aluminiowa perforowana

Blacha aluminiowa

Źródło obrazka: http://www.pl.all.biz/img/pl/catalog/99624.jpeg?rrr=1

Blacha aluminiowa perforowana to dosyć interesujące wizualnie rozwiązanie. Grubość takiej blachy to standardowo 0,8 mm. Jej wymiary to 300 x 1000 mm, 500 x 1000 mm lub 800 x 1000 mm. Jest to zatem jedna z ciekawszych blach, ale jej ceny są spore, bo wynoszą od 40 do nawet 100 złotych. Jednak dla osiągnięcia dobrego efektu wizualnego warto zdecydować się na zakup tego rodzaju blachy. Jest to cena za arkusz blachy o podanych wyżej wymiarach.

Blachę aluminiową trzeba zazwyczaj przyciąć do odpowiednich rozmiarów. Nie wolno tego robić żadnymi tarczami ściernymi, korundowymi i diamentowymi. Aluminium takie tarcze niszczy i zapycha. Należy stosować małą gilotynę lub piłę tarczową z tarczą widiową, czyli taką, jaką stosuje się do cięcia drewna. Aby opiłki się nie kleiły blachę warto zwilżyć denaturatem w miejscu cięcia.

Zobacz też:  Blacha trapezowa alucynk

Gięcie blachy aluminiowej

Blachy aluminiowe mają sporą wytrzymałość i szybko się nie męczą. Można je spawać oraz obrabiać skrawaniem. Jednak są niezbyt plastyczne i dlatego podczas ich gięcia mogą pojawiać się pęknięcia i złuszczenia. Z tego powodu z blach aluminiowych wykonuje się często elementy nośne mostów, dźwigi, podnośniki, belki w dachach, fasady okien oraz bariery zabezpieczające.

Aluminiowa blacha trapezowa
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany