Blachodachówka czy blacha trapezowa ?

Blacha trapezowa czy blachodachówka – co wybrać ?

Jest to dość częste pytanie oraz rozterka osób zastanawiających się nad zakupem odpowiedniego materiału. Blachodachówka jest ładniejsza, bardziej estetyczna, ale w miejscach profilowania jest cieńsza i mniej trwała. Ta wada może ujawnić się po 10 czy 20 latach od położenia blachodachówki, ale warto o niej pamiętać od samego początku. Blachodachówka nie jest odporna na grad, a blacha trapezowa wytrzymuje uderzenia gradu i wichurę. Blacha trapezowa jest grubsza i bardziej odporna.

Blacha trapezowa – wady i zalety

Blachodachówka

Źródło obrazka: http://glinmet.pl/sklep/userdata/gfx/00d44a36ae40d930a5b494f3de6009b2.jpg

Blacha trapezowa jest gruba, odporna na korozję oraz łatwa w montażu – pod warunkiem stosowania się do instrukcji. Poza tym jej ceny są bardzo dobre i to jest poważny argument przemawiający za zakupem blachy trapezowej. Wadą jest to, że deszcz czy grad padający na blachę trapezową wydaje bardzo głośne dźwięki, co powoduje dyskomfort mieszkańców. Jest to największa wada blachy trapezowej.

Zaletą blachodachówki jest jej korzystny wygląd – wygląda znacznie lepiej estetycznie od blachy trapezowej. Montuje się ją szybko, łatwo, jest też lekka. Jej cena jest wyższa od ceny blachy trapezowej, co jest pewnego rodzaju wadą.

Ceny blachodachówek

Ceny blachodachówek są wyższe od cen blach trapezowych. Przykładowo za metr blachodachówki musimy zapłacić od 32 do 60 złotych (blacha trapezowa kosztuje niespełna 20 złotych za metr). Jednak wygląd blachodachówek jest o wiele ciekawszy. Najbardziej nowoczesne blachodachówki mają specjalne przetłoczenia, fabrycznie wykonane otwory pod wkręty i uszczelki, a miseczki stanowią leżnie dla uszczelek, co sprawia, że powierzchnie bardzo dobrze do siebie przylegają. Dlatego warto wydać kilkanaście złotych więcej za metr kwadratowy blachodachówki, aby uzyskać pożądany efekt i dobrą jakość.

Blacha trapezowa czy blachodachówka
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany