Blacha na dach

Jaka blacha na dach ?

Blacha na dach musi być wytrzymała oraz gruba. Dach z blachy trapezowej jest dobrym pomysłem i coraz więcej osób stosuje tego rodzaju dachy. Najlepsze do stworzenia wytrzymałego dachu są blachy trapezowe o parametrach T18 czy T35. One na pewno nie odkształcą się i nie zniszczą, gdy spadnie na nie trochę więcej śniegu. Walory estetyczne takich blach również mają spore znaczenie: kolory szary, różowy, czarny są jak najbardziej rekomendowane i dobrze wyglądają na dachach naszych domów. Blachy stosowane na dach powinny być kładzione zgodnie z regułami sztuki budowlanej dokładnie tak, jak piszą autorzy poradników.

Blachy trapezowe dachowe – gdzie je stosować ?

Blachy trapezowe dachowe stosowane są w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym. Prosta forma, szeroka gama kolorystyczna nadają siędo nowoczesnej architektury małych budynków. Są one ozdobą. Mają pewne oczekiwania – trzeba je przycinać po skosie, muszą być również dopasowane do całkowitych wymiarów budynku. Kupuje się je w tak zwanych pakietach dachowych lub elewacyjnych, wspólnie z akcesoriami służącymi do ich montowania. Blacha dachowa nie jest poza tym materiałem wymagającym: nie trzeba jej konserwować i pielęgnować. Wystarczy odpowiednio położyć i umyć od czasu do czasu. Gdy zachowamy minimum wymagań każdy z nas będzie zadowolony z tego rodzaju dachu.

Walory blachy na dach

Blacha na dach

Źródło obrazka: http://www.sestal.pl/galerie/normal/t14_zielona_(3)_22012013_573.jpg

Blacha trapezowa na dach zapewnia spokojną elegancję oraz wysoką estetykę. Nie tylko w Polsce
jest taka popularna, również Szwedzi docenili jej praktyczność, przystępną cenę oraz łatwość jej zakupu, ułożenia, pielęgnacji i konserwacji.

Pokrycia dachowe z blachy trapezowej – podsumowanie

Podsumowując, blachy trapezowe są potrzebne, a ich parametry umożliwiają zachowanie pożądanej jakości i oszczędzenie pieniędzy. Np. koszt dachu z blachy trapezowej, którego wymiary nie przekroczą 100 metrów to od 1750 do 2800 złotych. Zatem widać, że ceny takich dachów są bardzo korzystne i to przesądzać może o ich stosowaniu.

Blachy dachowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany