Blacha trapezowa drewnopodobna

Blachy drewnopodobne

Drewnopodobna blacha trapezowa ma specyficzny, ale bardzo efektowny wygląd. Może przypominać drzewo palisander i mieć powłokę ocynkowaną, matową lub połyskliwą. Dobrzy producenci oferują aż 10 lat gwarancji na taki rodzaj powłoki, co jest bardzo dobrym parametrem. Jej cena wynosi od 31 do 50 złotych za metr kwadratowy takiego produktu. Atutami blachy są wytrzymałość oraz efektowny wygląd łudząco podobny do drewna.

Kolory blachy trapezowej

Blacha trapezowa sprzedawana jest w szerokiej gamie kolorystycznej od jasnych szarości począwszy poprzez beże, brązy, czerwienie aż do głębokiej, antracytowej czerni. Na dachach domków jednorodzinnych najlepiej wygląda czerwona blacha trapezowa, ale najbardziej praktyczna jest blacha czarna.

Blacha drewnopodobna

Blacha drewnopodobna

Źródło obrazka: http://www.dachy.org/InfinityCMS/files/news/2294.jpg

Kolory blachy na dach są zróżnicowane. Producenci podążają za modą, oferując różne odcienie czerwieni, brązu, szarości. Największą popularnością cieszą się blachy czerwone, ponieważ efektownie wyglądają. Jednak należy się liczyć, że z biegiem czasu czerwień zmieni kolor, pociemnieje i nie będzie wyglądała tak samo, jak na początku. Warto pamiętać, że dach powinien być ciemniejszy od reszty domu, aby efektownie wyglądał. Eksperci radzą na przykład wybór niekonwencjonalnego koloru dachu, czyli np. błękitu, który przypomina kolor nieba.

Czarna blacha trapezowa

Blacha trapezowa w kolorze czarnym dobrze nadaje się na dachy i elewację ścian garażu lub budynków użytkowych, czyli hal fabrycznych. Nieprawdą jest, że dach pokryty blachą trapezową czarną bardziej nagrzewa się w lecie. Ważne jest, aby blachówka nie traciła koloru zbyt szybko, dlatego warto sprawdzić, czy gwarancja obejmuje także kolor blachy.

Blacha drewnopodobna
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany