Blachy konstrukcyjne

Blachy konstrukcyjne

Blacha trapezowa konstrukcyjna to płyta warstwowa będąca modularnym elementem budowlanym, której struktura składa się z dwóch konstrukcyjnych okładzin i izolacyjno-konstrukcyjnego rdzenia.

Okładziny

Okładzinami są blachy stalowe trapezowe, ocynkowane i powlekane lakierem poliestrowym, natomiast rdzeń zbudowany jest ze styropianu, połączony jest z blachą za pomocą dwuskładnikowego kleju poliuretanowego.

Wytrzymałość na obciążenia

Takie połączenie zapewnia odpowiednie przenoszenie dużych obciążeń poziomych i pionowych, natomiast rdzeń płyty zapewnia izolację cieplną. Wykonuje się też płyty gładkie oraz płyty z jednostronną okładziną, z przeznaczeniem do dociepleń ścian i stropów w istniejących już obiektach.

Blacha konstrukcyjna: Parametry techniczne

Blacha konstrukcyjna

Źródło obrazka: http://www.powolny.pl/images/T18powolnysmall.gif

Taki element konstrukcyjny charakteryzuje się dobrymi parametrami techniczno-użytkowymi i znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym. Standardowe łączenia płyt ściennych z blachy trapezowej to technika wpustowa (zamek typu pióro).

Płyty dachowe

Płyty dachowe od strony zewnętrznej okładziny wyprofilowane są pod kątem 90°, styk jest zamknięty obróbką i uszczelniony wkładką styropianową, co zapobiega przenikaniu wody przez styk. Dach wykonany z blachy trapezowej konstrukcyjnej jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, wodoszczelny i posiada doskonałą izolację termiczną.

Blacha trapezowa konstrukcyjna
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany