Blacha trapezowa montaż

Montaż blachy trapezowej na dachu

Mocowanie blachy trapezowej to kwestia kluczowa. Mocowanie i montowanie blachy trapezowej nie jest czarną magią, pod warunkiem jednak, że stosowana jest dokładnie instrukcja. Blachy montuje się dokładnie według rysunku zamieszczonego w instrukcji. Ważne jest, żeby pierwsza blacha była ułożona pod kątem prostym w relacji do obrzeży dachu. Blachę należy przykręcić do łat co trzecie wgłębienie fali. Przy szczycie, okapie i łączeniu bocznym punkt mocowania musi znajdować się koniecznie w co drugim wgłębieniu. Zawsze musi to być część wklęsła. Przy łączeniach bocznych, wzdłuż oraz u góry i na dole w co drugiej części wklęsłej. Pozostałe łączenia w co trzeciej części wklęsłej.

Montaż blachy trapezowej na ścianach

Na ściany należy położyć specjalnie profilowaną blachę. Blachę przeznaczoną na pokrycie dachu też można używać na ściany. Rozstaw belek drewnianych przy ścianach izolowanych wynosi 600 mm., nieizolowanych nawet do 1500 mm. Zakładka musi mieć długość co najmniej 100 milimetrów.

Blacha trapezowa montaż

Blacha trapezowa montaż

Źródło obrazka:

Mocowanie blachy trapezowej do konstrukcji stalowej jest opisane dokładnie w instrukcji montażu. Najważniejsze jest, aby mocowań blachy było sporo, żeby wiatr jej nie zerwał z konstrukcji stalowej. Na krawędziach takich mocowań powinno być co najmniej osiem na metr kwadratowy a w strefie środkowej co najmniej pięć na metr kwadratowy.

Zobacz też:  Blacha drewnopodobna

Montaż blach trapezowych – podsumowanie

Montaż blachy trapezowej jest możliwy do przeprowadzenia przez każdego, jednak warunkiem koniecznym jest stosowanie się do zapisów instrukcji. Wtedy pewne jest, że blacha utrzyma się na powierzchniach i posłuży przez długie lata.

Montaż blachy trapezowej
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany