Blacha ocynkowana

Blacha ocynkowana

Blacha trapezowa ocynkowana – Cynk zabezpiecza blachę przed korozją, i posiada właściwości samoczynnego zamykania się uszkodzeń na przykład rys. Ten rodzaj blachy trapezowej cynkowej jest popularny jako materiał na pokrycia dachowe i okrycia ścienne. Im grubsza warstwa cynku tym odporniejsza na korozję blacha trapezowa.

Ceny blachy ocynkowanej

Cena takiego rodzaju pokrycia dachowego jest dużo korzystniejsza niż powłok dachowych poliestrowych. Antykorozyjne właściwości blachy ocynkowanej polega na tym, że cynk tworzy bardzo odporne i trudno rozpuszczalne powłoki kryjące, które tworzą się dzięki zetknięciu z powietrzem i wodą, i składają się przede wszystkim z zasadowego węglanu cynku, który odpowiedzialny jest za właściwą ochronę przed korozją.

Blacha ocynkowana – Powłoki cynkowe

Blacha ocynkowana

Źródło obrazka: http://www.sestal.pl/galerie/normal/T55biala_(2)_03122013_566.jpg

Jakość powłok cynkowych na blachach: połysk, gładkość, grubość, przyczepność jest różna i zależy od składu chemicznego, zawartości węgla, fosforu i krzemu. Blacha trapezowa ocynkowana przez wiele lat i nie wymaga konserwacji. Aby dodatkowo zabezpieczyć i poprawić walory estetyczne blachy ocynkowanej można pokryć ją dodatkowo farbą lub lakierem. Źle składowana blacha ocynkowana, może doprowadzić do zjawiska mlecznej lub czarnej korozji. W trakcie montażu może dochodzić do zabrudzenia blachy odciskami palców.

Blacha trapezowa ocynkowana
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany