Blacha perforowana

Blacha perforowana

Blachy trapezowe z perforacjami charakteryzują się trwałością, wysoką jakością i różnorodnym kształtem.

Technologia produkcji

Technologia produkcji perforowanych blach trapezowych, a także wysokiej jakości materiały wypełniające zapewniają dobrą nośność i sztywność profili, dzięki temu pozwalają na większą rozpiętości podpór. Znajdują szerokie zastosowanie jako pokrycia dachowe, elewacje, jak również jako nośne profile konstrukcyjne dla wielu typów budynków: hal produkcyjnych, hal magazynowych, hal sportowych, obiektów handlowych, obiektów wystawienniczych, budynków biurowych, czy budynków administracyjnych.

Rodzaje blach

Wyróżnia się:

– Perforowane blachy trapezowe nośne

– Niskie blachy trapezowe perforowane na całej powierzchni

Blachy perforowane

Blacha perforowana

Źródło obrazka: http://panoramafirm.pl/images/4/0/020985740.jpg

Blachy perforowane wykonuje się z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej powłoką poliestrową w wielu wersjach kolorystycznych i różnych grubościach.Standardowy stopień perforacji takiej blachy wynosi 15%, otwory o średnicy 3 mm i są rozstawione na bazie trójkąta równobocznego. Perforowane blachy nośne stosowane są głównie jako element nośny wielowarstwowych konstrukcji dachowych. W celu określenia ich nośności zaleca się wykonanie architektonicznych obliczeń sprawdzających. 

Pochłanianie dźwięku

Pochłanianie dźwięku przez te profile jest porównywalne jak przy innych blachach trapezowych. Z kolei niskie blachy trapezowe perforowane równomiernie na całej powierzchni przeznaczone są do wewnętrznych okładzin ścian i sufitów. Posiadają one bardzo wysoki współczynnik tłumienia dźwięku w zakresie częstotliwości 250 – 4000 Hz. Dzięki zastosowaniu takiej blachy uzyskuje się dużo lepsze warunki akustyczne w dużych obiektach jak: stołówki, hale sportowe i produkcyjne. Blachy perforowane wykorzystuje się do wykańczania wnętrz obiektów, nie nadają się do stosowania na zewnątrz budynków.

Perforowane blachy trapezowe

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Reklama

Galeria blach trapezowych