Blacha perforowana

Blacha perforowana

Blachy trapezowe z perforacjami charakteryzują się trwałością, wysoką jakością i różnorodnym kształtem.

Technologia produkcji

Technologia produkcji perforowanych blach trapezowych, a także wysokiej jakości materiały wypełniające zapewniają dobrą nośność i sztywność profili, dzięki temu pozwalają na większą rozpiętości podpór. Znajdują szerokie zastosowanie jako pokrycia dachowe, elewacje, jak również jako nośne profile konstrukcyjne dla wielu typów budynków: hal produkcyjnych, hal magazynowych, hal sportowych, obiektów handlowych, obiektów wystawienniczych, budynków biurowych, czy budynków administracyjnych.

Rodzaje blach

Wyróżnia się:

– Perforowane blachy trapezowe nośne

– Niskie blachy trapezowe perforowane na całej powierzchni

Blachy perforowane

Blacha perforowana

Źródło obrazka: http://panoramafirm.pl/images/4/0/020985740.jpg

Blachy perforowane wykonuje się z blachy stalowej ocynkowanej, powlekanej powłoką poliestrową w wielu wersjach kolorystycznych i różnych grubościach.Standardowy stopień perforacji takiej blachy wynosi 15%, otwory o średnicy 3 mm i są rozstawione na bazie trójkąta równobocznego. Perforowane blachy nośne stosowane są głównie jako element nośny wielowarstwowych konstrukcji dachowych. W celu określenia ich nośności zaleca się wykonanie architektonicznych obliczeń sprawdzających. 

Pochłanianie dźwięku

Pochłanianie dźwięku przez te profile jest porównywalne jak przy innych blachach trapezowych. Z kolei niskie blachy trapezowe perforowane równomiernie na całej powierzchni przeznaczone są do wewnętrznych okładzin ścian i sufitów. Posiadają one bardzo wysoki współczynnik tłumienia dźwięku w zakresie częstotliwości 250 – 4000 Hz. Dzięki zastosowaniu takiej blachy uzyskuje się dużo lepsze warunki akustyczne w dużych obiektach jak: stołówki, hale sportowe i produkcyjne. Blachy perforowane wykorzystuje się do wykańczania wnętrz obiektów, nie nadają się do stosowania na zewnątrz budynków.

Perforowane blachy trapezowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany