Ciężar blachy trapezowej

Wymiar blachy trapezowej

Wymiary blachy trapezowej są mocno zróżnicowane. Od T14 poprzez T18 aż do T135. Zróżnicowanie rozmiarów ma decydujący wpływ na cenę oraz zastosowanie blachy trapezowej. Cieńsze blachy nadają się do budowy domków jednorodzinnych, a grubsze blachy stosowane są do budowania hal fabrycznych czy budynków usługowych.

Grubość blach trapezowych

Blachy trapezowe mają wysoką wytrzymałość. Im wyższa cyfra stojąca przy literze T, tym wytrzymałość jest większa. O wytrzymałości profili trapezowych decyduje między innymi grubość zastosowanej blachy. Zanim zamontuje się blachę trapezową, wykonywane są tabele obciążeń. Jest to ważne dla stabilności budynku oraz bezpieczeństwa jego konstrukcji. Blachy trapezowe mogą mieć grubość 0,50 mm, 0,60 mm, 0,70 mm, 0,75 mm, 0,88 mm, 1,00 mm, 1,25 mm. Zatem rozpiętość jest całkiem spora i warunkuje ona wytrzymałość dachu całej konstrukcji.

Rodzaje blach trapezowych

Wymiary blachy trapezowej

Źródło obrazka: http://saa.com.pl/sestal/allegro/zdjecia/RAL1035/RAL_1035%20(3).JPG

Rodzajów blach trapezowych jest co najmniej kilkanaście. Przykładowo blacha trapezowa T35 nadaje się na pokrycie dachów, większych połaci oraz ścian magazynu. Wysokość jej profilu wynosi 35 mm. Blacha trapezowa T18 ma wysokość profilu 18 mm i jest odpowiednia do położenia na dachach domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Blacha trapezowa T14 o wysokości profilu 14 mm jest znakomita do wykończenia budynków gospodarczych i garaży, jest także znakomita na elewację.

Zobacz też:  Blacha elewacyjna

Blacha trapezowa ocieplana

Blacha trapezowa ocieplana nadaje się na przykład na wykończenie drzwi garażu, zabezpieczając znakomicie samochody tam wstawione. Ocieplać można także dachy, wówczas blachę trapezową okłada się w odpowiedni sposób styropianem, co znacząco wpływa na ocieplenie całego budynku.

Wymiary i rodzaje blachy trapezowej
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria blach trapezowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany