Blaty drewniane

Blaty drewniane

Jeżeli stoisz przed bardzo trudnym wyborem blatu, jaki ma zostać zamontowany w twojej kuchni to warto zastanowić się nad rozwiązaniem jakim to są tradycyjne blaty drewniane. Taki blat drewniany cechuje się neutralnością, co sprawia, że na pewno będzie znakomicie pasował do wnętrza każdej kuchni bez względu na jej charakter. Blaty drewniane bowiem są doskonałe zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i tych nowoczesnych.

Blat drewniany cena

Cena także jest zaletą tego rodzaju blatów. Dzieje się tak dlatego, że blaty te w porównaniu do tych jakie zostały wytworzone z granitu są znacznie tańsze, a tym samym nie naruszają naszego domowego budżetu. To sprawia, że bardzo często do swojego wnętrza wybieramy właśnie blaty drewniane. Ceny bowiem są stosunkowo niskie, zaś jakość asortymentu naprawdę bardzo wysoka. Oprócz tego każdy blat drewniany ma wiele innych zalet. Jedną z nich jest jego wytrzymałość na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, czy też wysoką temperaturę. Wytrzymałość, jaką cechują się blaty drewniane zależą od rodzaju drewna, z jakiego zostały stworzone. Obecnie najczęściej blaty można wykonywać z drewna bukowego, dębowego, a także z drewna typowo egzotycznego, którym może być ipe czy też mahoń.

Blaty drewniane klejone

Blaty drewniane

Źródło obrazka: http://cabinetdesignideas.com/wp-content/uploads/2013/10/countertop-decorating-ideas.jpg

Na rynku popularnością cieszą się także blaty drewniane, które powstały z drewna o charakterze klejonym. Ich cechą charakterystyczną są łoje, sęki, co nadaje im prawdziwy rustykalny charakter.

Wady blatów drewnianych

Jak wszystkie inne produkty blaty drewniane mają zarówno zalety jak i wady. Najważniejszymi walorami jest to, że łatwo poddają się obróbce, a także zawsze mają naturalny i piękny wygląd. Dodatkowo można je wiele razy poddawać odnawianiu, przez co zawsze zachowują estetyczny wygląd.
Niestety takie blaty stworzone z drewna są bardzo mało odporne na działanie wysokich temperatur. To sprawia, że w chwili, kiedy na blacie położymy gorący garnek, łatwo może powstać przebarwienie, które pozostanie już na stałe, bowiem nie da się go niczym usunąć. Oprócz tego nie można na takim blacie kroić nożem, bowiem łatwo powstają zarysowania.

Blaty kuchenne drewniane
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany