Blaty granitowe

Blaty granitowe

Blaty kuchenne z granitu są trwałe i efektowne. Znakomicie prezentują się na jasnym tle, czyli na przykład na jasnej ścianie.

Kolory blatów granitowych

Granity są oferowane w szerokiej gamie kolorystycznej: jasne beże, żółcie, brązy, czernie, szarości, a do tego mają dość interesujące wzory. Granit to materiał szlachetny, elegancki, dlatego coraz więcej osób wykorzystuje granit w domu. Granit połączony z drewnem to ponadczasowa elegancja oraz łączenie tworzywa zimnego z ciepłym.

Właściwości blatów z granitu do kuchni

Granitowe blaty kuchenne trudno się nagrzewają i są niepalne. Na granitowym blacie nie trzeba stosować podkładek, bo jest to tak twardy materiał, że spokojnie można na nim rozbijać kotlety, ciąć różne produkty żywnościowe. Jeśli granit zostanie zaimpregnowany, wówczas nie pojawią się na nim plamy i zacieki. Na czarnym granicie, podobnie jak na ciemnych kaflach czy dywanie widać każdy pyłek oraz każdą drobną plamkę.

Blaty z granitu – licowanie

Blaty granitowe

Źródło obrazka: http://www.granix.com/wp-content/uploads/2012/10/Golden-Leaf-Granite-Kitchen-Countertop-Island-Granix-5.jpg

Licowanie granitu pozwoli wygładzić ostre krawędzie tego kamienia. Niektóre firmy proponują także wyżłobienie w blatach kuchennych z granitu rodzaju odpływów, którymi ściekać będzie woda. Wadami granitu są jego chłód i wysoka cena wahająca się w rejestrach od 10 000 do 19 000 złotych. Jednak osoby zamożne coraz częściej decydują się na zakup granitu lub marmuru z uwagi na ich niezwykły styl.

Blat granitowy – cena

Blaty granitowe wykonuje się na wymiar czyli na indywidualne zlecenie, dlatego cena jest tak wyśrubowana. Poza tym sam materiał tani nie jest. Ceny blatów kuchennych z granitu za metr kwadratowy wynoszą około 700 złotych. Poza tym liczy się całe metry, a nie odpadki, które powstają. Z odpadków pozostałych po przycięciu blatu kuchennego z granitu klient może mieć stolik, stół lub inny mebel. Rzemieślnik lub firma realizująca zamówienie nie ma co z takimi odpadkami zrobić. Podane ceny są przykładowe, ponieważ nie wszędzie granit kosztuje 700 złotych za metr kwadratowy – cena zależy od rodzaju granitu, miejsca jego sprzedaży, zakładu rzemieślniczego oraz sposobu przycięcia granitu na blaty kuchenne granitowe. Ceny to nie wszystko, jednak granit to mimo wszystko nie jest tani blat.

Blaty kuchenne z granitu
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany