Blaty kamienne

Blaty kamienne

Blaty kuchenne z kamienia są elegancją w kuchni. Może to być blat kamienny lub blaty marmurowy, a mogą być to także blaty kuchenne betonowe czy też blat z piaskowca lub takiego materiału jak trawertyn. Wszystko zależy od gustu klienta, aranżacji jego kuchni oraz zasobności portfela. Wiadomo przecież, że blat kamienny z kamienia naturalnego będzie znacznie droższy od blatu z kamienia syntetycznego. Warto zawsze poszukać takiej opcji, jak cennik blatów i uważnie przestudiować ceny a później popatrzeć jak wyglądają ceny blatów z kamienia i już powoli wykrystalizuje się nam możliwość zakupu danej opcji. Dzięki temu nie kupimy pierwszego lepszego blatu kuchennego.

Rodzaje blatów z kamienia

Znawcy tematu twierdzą, że blat wykonany z kamienia jest najbardziej godny zakupu, ponieważ jest on najtwardszy i najbardziej wytrzymały ze wszystkich blatów. Klienci mogą doznać zawrotu głowy, ponieważ wybierać mogą wśród 200 rodzajów kamienia, marmuru czy granitu. To wystarczy, aby stracić rozeznanie i nie wiedzieć jaki produkt chcemy kupić do naszego mieszkania lub domu.

Blaty kamienne – Polerowanie

Blaty kamienne

Źródło obrazka: http://www.granitelogic.co.uk/blog/wp-content/uploads/2011/12/Granite-Countertops-seal-pic.jpg

Poza tym można zamówić blat lekko nierówny, surowy, matowy – to jest jedna z modniejszych opcji. Można jednak zażyczyć sobie blat wypolerowany oraz błyszczący.
Aby kamień był bardziej wytrzymały można zastosować impregnaty, jednak specjaliści odradzają ich stosowanie z uwagi na styczność blatu kuchennego z żywnością.

Blat kamienny cena

Blaty kuchenne kamienne, których ceny kształtują się najwyżej to blaty marmurowe, które kosztują od 870 do ponad 2000 złotych za jeden metr kwadratowy takiego materiału, jednak efekt wart jest takiej ceny. Blaty marmurowe zazwyczaj są droższe, ale czasem w promocji można kupić metr kwadratowy marmuru za 500 lub 700 złotych, jednak na takie promocje należy zapolować. Blat z kamienia syntetycznego nie będzie miał takiej jakości, ale może kosztować 200-300 złotych za jeden metr kwadratowy.

Czy warto kupić ?

Podsumowując, czasem warto odłożyć trochę pieniędzy i kupić lepszej jakości blat, bo przecież nie jest to coś, co wymieniamy po roku użytkowania. Warto zatem mieć blat kuchenny dobrej jakości. Posłuży on latami, nie zarysuje się i przyniesie pożytek całej rodzinie.

Blaty kuchenne kamienne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany