Blat kuchenny laminowany

Blaty laminowane

Kuchnia to ważne pomieszczenie w domu, dlatego warto zadbać o praktyczne wyposażenie. W pracach domowych pomocne będą laminowane blaty kuchenne. Na nich panie domu przygotowują posiłki, co oznacza, że używane są one codziennie.

Parametry blatów

Blaty kuchenne laminowane mają określone parametry: długość może wynosić 3050 lub 4200 mm, a grubość 28, 38, 50 mm. Szerokość blatów wynosi od 600 do 1200 mm. Struktury laminatów wahają się od L do Matu. W sprzedaży dostępnych jest około 200 wzorów tego rodzaju laminatów. Kolory rozpinają się od bielu poprzez żółcie, beże, szarości aż do czerni. Płyta laminowana jest materiałem wysokiej jakości i produkuje się z niej różnorodne meble, nie tylko blaty kuchenne. Wykonywane są na bazie płyty wiórowej metodą postformingu.

Właściwości blatów laminowanych

Nowym rodzajem jest płyta laminowana niezapalna, oferowana w sprzedaży w grubościach od 18 do 22 mm. Ma ona struktury gładkie lub strukturowane powierzchnie, może być pokryta wzorem lub farbą (pokrycie jednostronne lub dwustronne), dzięki której zyska kolor. Wnętrze takiej płyty jest wypełnione niepalną płytą wiórową. Płyta laminowana jest odporna na wyższą temperaturę, promienie UV, działanie pary wodnej, oddziaływanie detergentów. Mleko, kawa, herbata, soki, czerwone wino, sok z buraków, atrament, ocet nie zostawią na takiej płycie najmniejszych plam. Laminaty nie ścierają się.

Blaty laminowane – wady

Blaty laminowane

Źródło obrazka: http://1.bp.blogspot.com/_aFvWPVwHdXw/S-BFofddJ9I/AAAAAAAADE0/ctLWihQazwo/s1600/Painting+Kitchen+Laminate+RemodelInexpensive+Cheap+Updates06.jpg

Mają jednakże kilka wad: mogą matowieć pod wpływem pary wodnej, łatwo je zarysować (nie zaleca się krojenia produktów bezpośrednio na blatach), krawędzie blatów nie są odporne na oddziaływanie wody, dlatego zalecane jest zabezpieczanie ich listwą metalową lub akrylową. Najpopularniejsze są blaty laminowane produkowane przez firmy Juan, Kronopol oraz Pfleiderer. Stoły kuchenne wykończone blatami laminowanymi kosztują od 150 do nawet 1000 złotych.

Blat laminowany – cena

Ceny blatów kuchennych laminowanych są uzależnione od rodzaju drewna, typu laminatu oraz miejsca zakupu. Zanim jednak zdecydują się Państwo na zakup, ceny tego towaru warto sprawdzić przeglądając cennik sklepów meblowych w internecie. Jeśli blat jest do samodzielnego montażu, to należy sprawdzić czy producent oferuje narzędzia do montażu oraz czy zapewnia dokładną instrukcję.

Blaty kuchenne laminowane
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany