Blat mdf

Blat MDF

Blaty kuchenne MDF są niedrogie i bardzo wygodne. Takie płyty można dowolnie formować, modelować i zaokrąglać krawędzie. MDF to płyta pilśniowa formowana na sucho. Tego rodzaju płyty są odporne na plamy i ścieranie. Łatwo się je czyści, są one odporne na substancje chemiczne. Można je dowolnie przycinać samodzielnie, fachowiec nie jest nam do tego aż tak bardzo potrzebny.

Wady blatów z płyty MDF

Żeby nie było tak łatwo, te płyty nie mają wyłącznie zalet, lecz posiadają kilka wad. Ich wadami jest to, że mogą matowieć, łatwo je zarysować, dlatego nie wolno na nich siekać czy rozbijać kotletów. Ich krawędzie nie są odporne na wodę, dlatego lepiej je zabezpieczyć listwami – metalową albo akrylową. Blaty mdf nie są na pewno tak odporne na różne czynniki jak blat z granitu lub marmuru, jednak mają pewne zalety…

Blaty kuchenne mdf – ceny

Blaty mdf

Źródło obrazka: http://s93883215.onlinehome.us/adamjaneiro/uploaded_images/counters-006-759770.jpg

Przykładowo cennik blatu kuchennego mdf może wynosić od kilkuset do 2500 złotych – wszystko zależy od połysku i wykończenia takich blatów. Również blaty z płyty osb są oferowane w sprzedaży detalicznej. Metr sześcienny takiej płyty kosztuje około 1070 złotych, ale możliwe są tańsze zakupy – ważne jest od kogo i gdzie kupujemy. 675 x 2500 mm ma jedna płytka z osb, a cena takiego egzemplarza wynosi około 31 złotych. Wszystko zależy jednak od rodzaju i grubości płyty.

Blaty z płyty wiórowej

Alternatywą dla opisanych blatów może być blat z płyty wiórowej, który jest dość niedrogi, ale ma przeciętne parametry. Jednak dla niebogatego i przeciętnego konsumenta taki blat może być szansą na schludną aranżację kuchni. Z tego powodu warto zastanowić się nad kupnem blatu z płyty wiórowej. Wystarczy nam on na pewno przez kilka lat.

Blaty kuchenne MDF
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany