Blaty na wymiar

Blaty na wymiar

Blaty kuchenne na wymiar to najczęstszy wybór Polaków i Polek. Jak przebiega składanie zamówienia na wykonanie blatu? Przychodzą fachowcy, rozmawiają, ustalają, mierzą powierzchnię i ustalają w jaki sposób będzie przygotowany blat kuchenny. Oczywiście sprawdzają jaka powinna być szerokość blatu kuchennego, a także ustalają grubość. Umawiają się z właścicielem mieszkania na surowiec, z którego blat zostanie wykonany.

Rodzaje i wymiary blatów

Blat kuchenny może być narożny, ale nie niecznie. Blat kuchenny na wymiar jest tym, czym garnitur na miarę – idealnie wpasowuje się w wygląd i charakter naszej kuchni. Szerokości blatów mogą być zróżnicowane i wynosić od 62 do 80 centymetrów. Każdy klient sam określa szerokość blatu pod kątem wygody prac kuchennych. Jest to sprawa indywidualna i nie ma co się spierać o właściwą i najbardziej optymalną szerokość blatu kuchennego.

Funkcje blatów na wymiar

Blaty kuchenne mają zróżnicowaną rolę: w jednym domu na takim blacie sieka się i kroi, w innym przy blacie kuchennym jada się posiłki, w jeszcze innym domu taki blat służy do zamontowania w nim sprzętów AGD. Funkcja blatu ma wpływ na jego rozmiary i jest bardzo ważna dla wyglądu kuchni. Na wysokość blatu kuchennego ma wpływ wzrost pani lub pana domu, bo to oni przygotowują posiłki i to ich wygoda jest najważniejsza. Gotowanie powinno sprawiać przyjemność, a nie być katorgą oraz męczarnią. Blaty kuchenne służące do prac kuchennych mają wysokość ponad 80 centymetrów, natomiast blaty, przy których jadamy posiłki nie są wyższe niż 75 centymetrów.

Blaty kuchenne – wygoda użytkownika

Blaty na wymiar

Źródło obrazka: http://www.glumber.com/images/wood-countertops/wood-countertops-with-sinks/Wood_Countertop_sink.jpg

Charakter blatu jest użytkowy i o jego wyglądzie oraz wymiarach decyduje wygoda użytkownika. Zdarzają się kuchnie, w których są dwa blaty: wyższy i niższy, a funkcję każdy z nich ma różną. Blaty można martwić lub nabłyszczać, impregnować lub polerować, gdy się zarysują. Jednak najważniejsze jest zaprojektowanie wygodnego blatu kuchennego, bo dla każdej pani domu będzie to jeden z ważniejszych kuchennych mebli.

Jak wybrać blat do kuchni ?

Rekomendujemy poczynienie dokładnego rozeznania oraz wybór optymalnego materiału i dobrej, czyli korzystnej ceny danego blatu.

Blaty kuchenne na wymiar
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany