Blaty szklane

Blaty szklane

Blaty kuchenne ze szkła są niebanalnym rozwiązaniem. Szklany blat dodaje przestrzeni i sprawia wrażenie kruchości, a jednocześnie daje siłę. Blaty takie nadają się na stoły, wyspy kuchenne, bary oraz na blaty kuchenne do krojenia. Aby blat szklany miał dobrą jakość powinien być wykonany ze szkła hartowanego, ponieważ tylko taki blat ma dużą moc i nie potłucze się tak łatwo.

Zalety szklanego blatu

Jego największą zaletą jest wytrzymałość. Cena szklanego blatu kuchennego nie jest niska i oscyluje wokół 2 000 złotych. Jednak efekt jest wart takiej ceny. Szkło nie musi być wcale nudne – można je zmatowić, można je nabłyszczać, a hitem ostatnich lat jest druk cyfrowy oraz umieszczanie zdjęć na takim szkle.

Barwione szkło blatu

Szkło można także barwić. Blat ze szkła nie musi być jednobarwny, może mienić się barwami tęczy. Efekt może być oszałamiający: czerwone tulipany, zielone trawy, kolorowe ptaki, nasze zdjęcia. Wszystko, czego tylko dusza zabraknie. Szkło to materiał kruchy, ale o wielkim potencjale, a szkło hartowane przypomina zahartowanego w bojach człowieka. Takie szkło może wytrzymać długie lata.

Szklane blaty – Elegancka dekoracja

Szklane blaty

Źródło obrazka: http://www.modenus.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/Tendances_Concept01.jpg

Blaty szklane są dekoracyjne oraz eleganckie. Efekt tafli lodu daje matowa tafla szkła podświetlona od dołu lampką LED. Chłodna i stonowana elegancja jest ponadczasowa, ale nie sprawdzi się w każdej kuchni. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć czy koniecznie chcemy mieć blat kuchenny ze szkła w naszym domu. Jednak blat z niebieskiego lub zielonego szkła nada naszemu mieszkaniu ciepło i podkreśli letni charakter takiej aranżacji. Dzięki dobremu podświetleniu takiego szkła wydobywa się najlepszy charakter tego rodzaju szklanych tafli.

Blaty kuchenne szklane

Niezwykły i niebanalny efekt osiąga się dzięki zastosowaniu fałdowanych krawędzi, które nieodparcie kojarzą się z wodą. Podsumowując, szklane blaty kuchenne mogą być idealnym rozwiązaniem dla sporej grupy konsumentów. Jednak taki zakup należy przemyśleć oraz oswoić się z nim, bo takiego blatu po miesiącu nie wymienimy. Jedno jest pewne: niebanalny efekt wart jest każdej ceny oraz przełamania wszelkich stereotypów konsumenckich oraz przyzwyczajenia się do pracy na takim blacie.

Szklane blaty kuchenne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany