Przestrzeń w kuchni

Inteligentne zagospodarowanie przestrzeni to podstawa przyjemnej pracy w kuchni

Nieodpowiednio zagospodarowana przestrzeń w kuchni to zmora niejednego fana kulinariów. Nie ma bowiem nic gorszego niż stanowisko niedostosowane do naszych wymagań oraz oczekiwań. Nawet największy pasjonat kuchennych rewolucji długo w takich warunkach nie wytrzyma. Dlatego tym ważniejsze jest dobre zagospodarowanie przestrzeni roboczej w kuchni. My wiemy, o czym należy pamiętać, chętnie tą wiedzą się podzielimy. Sprawdź, jakie rozwiązania pomogą Ci w pełni oddawać się pasji gotowania bez nerwów i dodatkowych uciążliwości. 

inteligentna kuchnia

Pomyśl, na czym Ci zależy 

W pierwszej kolejności zastanów się, jaki efekt chcesz uzyskać w kuchni – zyskać blat roboczy, uporządkować sprzęt i akcesoria, stworzyć miejsce eleganckie w stylu minimalistycznym, a może urozmaicić przestrzeń nowoczesnymi rozwiązaniami? Każdy pomysł jest dobry, jeśli wiesz, od czego zacząć – my wiemy! Możesz osiągnąć to wszystko dzięki naszym wskazówkom. 

Mała kuchnia? Dla chcącego nic trudnego! Nie musisz już godzić się na kompromisy i wybierać tylko niezbędne sprzęty czy akcesoria kuchenne. Wystarczy dobrze zaprojektować każdy zakamarek oraz wykorzystać niezagospodarowaną przestrzeń.  

Przykład? Jeżeli na co dzień nie masz miejsca do spożywania posiłku w kuchni ze względu na jej małe gabaryty, postaw na stół teleskopowy wysuwany z blatu! Dzięki temu rozwiązaniu zyskujesz dodatkową przestrzeń roboczą dokładnie wtedy, kiedy jej potrzebujesz. 

Chcesz więcej? Wykorzystaj szafki narożne – nowoczesne projekty pozwalają na umieszczenie w nich wysuwalnych koszy (typu nerka), dzięki którym jesteś w stanie wygodnie i szybko dostać się do garnków oraz rzadziej używanych naczyń.  

Ciekawym rozwiązaniem jest także wybór urządzeń wielofunkcyjnych typu piekarnik parowy z funkcją mikrofali, bądź mikrofalówka z opcją grilla. Inwestując w tego typu sprzęt AGD, kupujesz mniejsze ilości urządzeń, które mogą pełnić kilka funkcji w zależności od potrzeby chwili. Niektóre modele mikrofal kompaktowych pozwalają nawet przygotować średnio wypieczone tosty – za ich pomocą przygotujesz również pełnowartościowy posiłek. Postęp technologiczny pod tym względem zaskakuje nas co dnia kolejnymi innowatorskimi propozycjami – warto śledzić na bieżąco nowinki techniczne. 

Okap wysuwany – widoczny tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz 

Co wyróżnia okapy wysuwane? Są dyskretne, a przy tym skuteczne w działaniu. Okapy teleskopowe SpaceSaving300 są przeznaczone do całkowitej zabudowy, dzięki czemu nie musisz patrzeć na śruby i łączenia. Urządzenie wkomponowuje się do kuchni, będąc gotowym do pracy w każdej chwili – wystarczy je wysunąć, gdy będzie potrzebne. Zaoszczędź miejsce, zyskaj przestrzeń. To wydajne a jednocześnie ciche urządzenie – niezawodny silnik w skuteczny sposób pozbywa się oparów, tłuszczy i nieprzyjemnych zapachów, abyś mógł skoncentrować się przyjemnym spędzeniu czasu w kuchni z rodziną i przyjaciółmi. Masz pewność, że poza płytą grzewczą żaden aromat nie zakłóci tej atmosfery. Elementy sterujące są łatwe w użyciu, co pozwala na szybkie ustawienie prędkości oraz oświetlenia. Warto nadmienić, że źródłem światła są lampy LED – energooszczędne, wydajne i dające jasne światło. Nie musisz także pamiętać o wymianie filtra – wystarczy co jakiś czas umyć w zmywarce wielorazowy metalowy filtr. Dopasuj okap wysuwany do swojej kuchni, wybierając model w kolorze białym lub czarnym. 

Zagospodarowanie przestrzeni w kuchni
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria blatów kuchennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany