Choinki w doniczkach

Jaką choinkę w doniczce wybrać?

Najczęściej wybieranymi drzewkami bożonarodzeniowymi są jodły, świerki, a także urzekające cyprysiki. Warto jednak wiedzieć, że cyprysy wykazują dużą wrażliwość na działanie mrozu.

Kiedy kupić drzewko w doniczce?

choinka w doniczce
Źródło obrazka: https://www.worm.co.uk/products/faux-led-christmas-tree-in-pot

Choinki w doniczkach stanowią doskonałą alternatywę dla żywych, ciętych drzewek bożonarodzeniowych. Ich podstawową zaletą jest fakt, że zajmują niewiele miejsca w domu. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup konkretnego drzewka, przyjrzyjmy się mu dokładnie; „idealna” choinka bożonarodzeniowa nie powinna mieć suchych, a także niezdrowo wyglądających igieł.

Choinka w doniczce: jak o nią dbać?

Bardzo ważne jest, aby drzewko przebywało w umiarkowanej temperaturze pokojowej (najlepiej do 20º C). Błędem jest natomiast stawianie go w pobliżu źródeł ciepła, a także uchylnych okien. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest podlewanie – gdy podłoże dobrze przeschnie, powinniśmy sowicie nawilżyć roślinę.

Na koniec przypominamy: choinka nie może zbyt długo przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Najlepiej, jeśli postoi w domu do 6 – 7 dni.

Ile kosztuje choinka w doniczce?

Poniżej przedstawiamy Państwu najatrakcyjniejsze oferty cenowe:

  • Choinka – świerk niebieski w donicy (wysokość: 60 – 80 cm) – cena: 22.88 zł/szt. (z VAT 8%).
  • Choinka – jodła kaukaska w doniczce (ok. 120 cm) – cena detaliczna: 115.00 zł/brutto + koszty wysyłki.
Zobacz też:  Choinka z drewna

UWAGA,

Wszystkie ceny podane w artykule są cenami poglądowymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów obowiązującego prawa.
Choinka bożonarodzeniowa w doniczce świetnie sprawdzi się w roli dekoracji świątecznej. Można ją postawić m.in. na stole, parapecie lub podłodze, bez obaw, że zajmie nam zbyt wiele wolnej przestrzeni.
Pamiętaj: choinka na balkonie też wygląda pięknie!

Choinka w doniczce
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria choinek

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany