Deska na schody

Deski na schody

Schody (o ile posiadamy takowe w mieszkaniu) stanowią istotny element dekoracyjny (przede wszystkim jednak, schody to konieczny element konstrukcyjny w budynku o kilku kondygnacjach), warto zatem właściwie je wyeksponować (odpowiednio zaaranżowane mogą być ozdobą samą w sobie).
Masz w domu betonowe, nudne i mało atrakcyjne schody? Pragniesz, by w końcu wyglądały elegancko i z klasą? Chcesz zmienić szarą stylizację na coś bardziej klasycznego? Wobec tego zdecyduj się na tradycyjne (a przy tym wyjątkowo szykowne) deski drewniane na schody.

Deska na schody

deski na schody

Źródło obrazka: http://www.greg-mart.pl/doc/tiny_mce/plugins/imagemanager/files/IMG_6824mini.jpg

Deski na schody wykonywane są z różnego rodzaju drewna, zwłaszcza z drewna drzew liściastych (ze względu na twardość – gęstość włókien).

Najczęściej wykorzystywane drewno do produkcji schodów to:

– buk;
– jesion;
– dąb (dąb to bezapelacyjnie najtwardszy gatunek drewna, warto zatem zdecydować się na tego typu wariant wykończeniowy).

Oraz:

– wiśnia;
– klon;
– orzech;
– brzoza;
– jawor.

Ostatnimi czasy, wykorzystuje się nadto drewno egzotyczne – importowane (to opcja jednak stosunkowo droższa od drewna z drzew liściastych). Rzadziej natomiast stosuje się drewno z drzew iglastych (najczęściej jednak, w takim przypadku, tworzy się schody z sosny, świerku oraz modrzewiu), to wariant wykorzystywany sporadycznie (ze względu ma małą gęstość).

Drewno z drzew egzotycznych:

– merbau;
– jatoba;
– mahoń;
– orzech amerykański;
– iroko;
– cedr brazylijski;
– czereśnia amerykańska;
– sapeli;
– wenge;
– acajou;
– doussie.

Deski na schody – betonowe

Drewno stosowane do wytwarzania schodów:

Do produkcji schodów wykorzystuje się wysokiej klasy drewno, charakteryzujące się odpowiednią wilgotnością (8 – 12 %). Deski (tarcica) rozcinane są na pasy, co drugi pasek jest odwracany, później paski klejone są w większe elementy (z tychże elementów wycinane są następnie fragmenty schodów).

Deski na schody – ceny

Deska na schody (prace wykończeniowe):

Zanim przystąpimy do prac wykończeniowych (mocowanie drewnianych stopnic i podstopnic), należy odpowiednio przygotować betonową powierzchnię.

Ta (tj. powierzchnia) winna być:

– równa;
– oczyszczona ze wszystkich okruchów.

Ceny za ww. materiał wykończeniowy (tj. deski na schody) w dużej mierze uzależnione są od gatunku drewna, klasy surowca oraz od producenta.

Deski na schody
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria desek podłogowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany