Odkurzanie tarasu

Jak i czym odkurzyć taras i kostkę przed domem?

O taras czy kostkę brukową trzeba dbać tak samo jak o porządek w domu. Jest to zadanie o tyle trudniejsze, że powierzchnie na zewnątrz są szczególnie narażone na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Aby taras i podjazd zachwycały czystością, konieczne jest regularne sprzątanie. Czym odkurzać powierzchnie wokół domu? Poznaj sprawdzone rozwiązania.

zamiatarka karcher

Jak często sprzątać taras i kostkę brukową wokół domu?

Zasada dotycząca sprzątania tarasu i kostki brukowej jest prosta – zabrudzenia najlepiej czyścić na bieżąco. Wówczas unikniemy nagromadzenia się brudu, który jest trudniejszy do usunięcia i wymaga zaangażowania większej ilości czasu. Z czasem może także powodować uszkodzenia powierzchni. Ponadto regularne sprzątanie jest to istotne, jeżeli posiadamy taras wykonany z dość delikatnego materiału lub takiego, który jest trudny do utrzymania w czystości.

Głównym rodzajem zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia na zewnątrz są zanieczyszczenia luźne. Usuwanie piasku, kurzu, pyłu, liści opadających z pobliskich drzew i krzewów, fragmentów roślin i gałęzi, igliwia itp. jest najważniejszym etapem sprzątania powierzchni na zewnątrz. W przypadku tarasu to podstawa ze względu na późniejsze mycie na mokro. Zamiatać i odkurzać powinniśmy regularnie, a także w miarę potrzeb. W okresie letnim czy jesiennym warto robić to nawet codziennie.

Czym odkurzać powierzchnie zewnętrzne?

Najprostszym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z tarasu czy kostki wokół domu jest zamiatanie tradycyjną miotłą. Jednak codzienne czynności warto sobie ułatwiać i lepiej sięgnąć po sprzęty, które oszczędzą nasze czas i siły. Zapewnią także zdecydowanie lepsze efekty sprzątania. Do odkurzania oczywistym wyborem jest odkurzacz. Jednak ze sprzątaniem tarasu czy podjazdu nie poradzi sobie urządzenie domowe. Do zastosowań na zewnątrz przystosowane są odkurzacze wielofunkcyjne do pracy na sucho/mokro.

Odkurzacze uniwersalne marki Kärcher z serii WD zostały zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych pracach związanych z czyszczeniem w domu i jego otoczeniu. Wyróżniają się wysoką siłą ssania, efektywnością energetyczną oraz wytrzymałą konstrukcją. Usuwają niemal wszystkie rodzaje zanieczyszczeń – od kurzu i piasku po błoto i żwir, a nawet zbierają rozlane płyny czy rozbite szkło. Doskonale sprawdzają się do dbania o porządek na tarasie czy wokół domu.

Dzięki odkurzaczom uniwersalnym WD z łatwością odkurzysz luźne zanieczyszczenia, takie jak piasek, małe gałązki czy żwir. Liście można zbierać do zbiornika lub zdmuchiwać na bok, wykorzystując funkcję wydmuchu. Większość modeli zasilana jest jednak sieciowo, co może utrudniać sprzątanie podjazdu czy ścieżek. Doskonale sprawdzają się natomiast do odkurzania tarasu. Do kostki wokół domu możemy wybrać odkurzacze uniwersalne bateryjne lub bardziej wydajne zamiatarki ręczne.

Ręczne zamiatarki – szybkie i wygodne sprzątanie wokół domu

Zamiatarka pozwala na skuteczne porządkowanie powierzchni wokół domu w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie pracy. To urządzenie o prostej konstrukcji zapewniające doskonałe efekty czyszczenia. Głównymi elementami zamiatarki są szczotki i pojemnik na zanieczyszczenia. Szczotki walcowa i boczne dokładnie zbierają zanieczyszczenia nawet z narożników czy krawężników. Śmieci trafiają wprost do pojemnika, który łatwo się opróżnia, bez kontaktu z brudem. Dzięki temu nie trzeba się schylać i zbierać zanieczyszczeń.

czyszczenie kostki zamiatarka

Co więcej, zamiatarki to uniwersalne urządzenia do sprzątania wokół domu przez cały rok. Wiosną szybko i sprawnie zabierają np. płatki z przekwitających drzew i krzewów. W sezonie letnim usuwają kurz, pył i piasek. Jesienią są nieocenioną pomocą podczas sprzątania opadających liści. Przydadzą się nawet zimą np. do zmiatania żwiru. Zamiatarki sprawiają, że odkurzanie tarasu czy kostki brukowej jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze, co sprzyja regularności czyszczenia.

Jaką zamiatarkę wybrać do porządkowania tarasu i kostki?

Marka Kärcher posiada w ofercie aż 4 modele funkcjonalnych zamiatarek z serii S, które służą do wygodnego i bezwysiłkowego zamiatania przez cały rok. W porównaniu do tradycyjnych mioteł sprzątanie przebiega aż 5 razy szybciej. To duża oszczędność czasu. Zamiatarki wyróżniają się też wysoką skutecznością zbierania śmieci nawet przy krawędziach. Posiadają szczotkę walcową oraz 1 lub 2 szczotki boczne z długim włosiem (modele Twin). W modelach S 6 wysokość szczotki bocznej można regulować, aby dostosować siłę docisku do różnych rodzajów zabrudzeń. Co najważniejsze, podczas sprzątania nie wzniecają kurzu.

Warto także podkreślić ergonomiczną konstrukcję zamiatarek Kärcher. Posiadają regulowany uchwyt prowadzący, który można dostosować do wzrostu osoby korzystającej z urządzenia. Zapewnia to prawidłową pozycję roboczą bez obciążania kręgosłupa. Zamiatając zwykłą miotłą, musimy się schylać, co nie jest korzystne dla naszych pleców. Zamiatarka Kärcher nie zajmuje przy tym wiele miejsca. Można ją wygodnie złożyć za pomocą uchwytu nożnego i przechowywać w pozycji pionowej.

Praktyczne zamiatarki Kärcher ułatwiają utrzymanie porządku wokół domu. Dzięki nim sprawnie, szybko i bez unoszącego się kurzu posprzątasz zarówno taras, jak i kostkę brukową.

Jak i czym odkurzyć taras i kostkę przed domem?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria desek tarasowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany