Drabiny drewniane

Drabina drewniana – czy warto w nią zainwestować?

Drabiny drewniane to urządzenia znane od dziesięcioleci. Należy jednak pamiętać, że coraz częściej zastępowane są przez konstrukcje aluminiowe (lżejsze i bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne). Jeśli interesuje Państwa wspomniany temat, zachęcamy do gruntownej analizy tekstu.

ZAPRASZAMY!

Zalety drabin drewnianych

Kluczową zaletą drabin drewnianych jest ich niewygórowana cena. Drabiny tej klasy znajdują zastosowanie w ogrodach oraz gospodarstwach domowych, mogą być także wykorzystywane przy pracach wykończeniowych i na wysokościach. Urządzenia charakteryzują się niezwykłą stabilnością – są bezpieczne w użytkowaniu, dlatego chętnie sięgają po nie malarze pokojowi. Dzięki zastosowaniu naturalnych surowców (drewno nie jest nasączone środkami chemicznymi), można je uznać za w pełni ekologiczne rozwiązanie.
Drabiny drewniane mogą pełnić również funkcję dekoracyjną.

Wady drabin drewnianych

Źródło obrazka: https://sep.yimg.com/ay/rusticgarden/old-primitive-6-rung-ladder-vintage-12.gif

WŚRÓD WAD KONSTRUKCJI DREWNIANYCH MOŻEMY WYRÓŻNIĆ M.IN.:

duży ciężar – drabiny drewniane są znacznie cięższe od wersji aluminiowych,
mniejszą odporność na działanie wilgoci i warunków atmosferycznych.

Akcesoria ułatwiające pracę

– Specjalne zawleczki – zabezpieczające drabinę w czasie transportu.
– Łańcuszki zabezpieczające przed rozsunięciem się drabiny w trakcie użytkowania.
– Wytrzymała torba na narzędzia (w zestawie).

Materiał wykonania

Drabiny drewniane są urządzeniami produkowanymi z drewna sosnowego (bez sęków), natomiast szczeble mogą być zrobione z tarcicy bukowej bądź innych materiałów.

Aktualny cennik produktów

– Drewniana drabina malarska – rozstawna, wykonana z impregnowanego drewna sosnowego (2 x 5 szczebli) – cena za sztukę: 97.00 zł.
– Drabina drewniana – przystawna (8 – szczeblowa) – cena za sztukę: 182.20 zł.
– Drabina drewniana – WOLNOSTOJĄCA, 5 – STOPNIOWA – z możliwością wchodzenia z obu stron (wysokość robocza: 3,00 m) – cena BRUTTO za sztukę: 300.00 zł.

TO WAŻNE: Cennik zamieszczony w artykule nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i służy jedynie celom poglądowym.

PRZED ZAKUPEM DRABINY DREWNIANEJ UPEWNIJ SIĘ, CZY DANA WERSJA POSIADA ATEST I CERTYFIKAT NADANY PRZEZ CIOP (Centralny Instytut Ochrony Pracy)!

Drabina drewniana
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drabin

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany