Wytrzymała i lekka drabina

Wytrzymałe i lekkie drabiny do domu? – zobacz jakie wybrać

Drabina to przyrząd, który warto mieć w domu. Nawet najmniejsza ułatwi codzienne obowiązki i przyda się w nagłych sytuacjach. Dzięki naszemu poradnikowi uda Ci się wybrać idealną drabinę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

Wytrzymałe i lekkie drabiny

Jakie drabiny można znaleźć na rynku?

Wybór różnych opcji może przyprawić o zawrót głowy. Drabiny różnią się nie tylko rozmiarem, ale też materiałem, kształtem i ergonomią. W grę wchodzi także przeznaczenie, lecz ze względu na tematykę tekstu pominiemy wszystkie produkty przeznaczone do zastosowań przemysłowych.

Rozmiar drabiny powinien pasować do jej potencjalnych zastosowań. Nie ma co się wiele nad nim rozwodzić – zależeć będzie od dostępności przestrzeni magazynowej w domu i od najwyższego punktu w pomieszczeniach. Należy więc wybrać taki rozmiar, by stojąc na drabinie nie trzeba było z niej maksymalnie wyciągać rąk w górę celem dosięgnięcia np. do sufitu. Komfortowo pracuje się przy zgiętych łokciach.

Jeśli zaś chodzi o materiał, to drabina może być wykonana z:

  • tworzywa sztucznego,
  • drewna,
  • stali,
  • aluminium.

Do zastosowań domowych zdecydowanie najlepsza będzie ta ostatnia. Jest lekka, co rekompensuje cenę. Z jej ciężarem spokojnie poradzą sobie panie domu np. przy wieszaniu firanek.

Z uwagi na kształt drabiny mogą być proste, składane i rozsuwane. Do domu najlepsze będą te drugie, pozwalają na stabilną pracę nawet bez opierania ich o ścianę, a ponadto po złożeniu zajmują mało miejsca. Dlatego to najbardziej ergonomiczne rozwiązanie do domu.

Do czego może przydać się drabina?

Zastosowań drabiny w domu może być nieskończenie wiele. Oprócz wspomnianego wyżej wieszania firanek pomoże ona w odkurzaniu karniszy, górnych rogów pomieszczeń i abażurów, myciu okien i górnych krawędzi drzwi itd. Nieoceniona okaże się też przy drobnych remontach, wieszaniu szafek na ścianach, obrazów itp. Zastosowań jest nieskończenie wiele.

Jaka drabina do mieszkania?

W mieszkaniu, ze względu na ograniczoną przestrzeń, najlepiej sprawdzą się drabiny składane. Nie zajmują wiele przestrzeni, spokojnie można je przechowywać w szafie, a nawet za wysokim meblem czy w łazience. W naprawdę małych lokalach pomocna okaże się wzwyżka. Zajmuje jeszcze mniej miejsca, ale nie ma też ograniczoną wysokość. Daje jednak stabilizację nawet lepszą niż rozkładana drabina, można na niej stanąć okrakiem i wchodzić jak po schodkach.

Którą drabinę kupić, mieszkając w domu jednorodzinnym?

W tym przypadku możliwości są dużo większe. W domu jednorodzinnym przyda się z pewnością dobra drabina rozkładana, ale z racji większej przestrzeni magazynowej można zainwestować w już naprawdę pokaźny sprzęt, który przyda się też na podwórku. Mieszkańcom domów wolnostojącym poleca się też zakup zwykłej, prostej, albo rozsuwanej drabiny. Taki sprzęt można przechowywać powieszony np. na ścianie. Przyda się przy drobnych naprawach elewacji, czyszczeniu rynien albo przycinaniu drzewek w ogrodzie. Dzięki możliwości rozłożenia można ją nawet stosować do wejścia na dach. Oczywiście sprzęt tego typu jest drogi, ale posłuży na lata.

Wytrzymałe i lekkie drabiny
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drabin

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany