Drzwi tarasowe

Drzwi tarasowe przesuwne

Drzwi tarasowe stanowią istotny element każdego domu. Ważne jest, aby wnętrze budynku harmonizowało z otaczającym go ogrodem. W tym przypadku dużą rolę odgrywa odpowiedni dobór drzwi – takich, które zapewnią bezpieczeństwo, komfort oraz dobre oświetlenie. Wszystkie wymienione parametry spełnią drzwi tarasowe przesuwne. Rozsuwane na bok skrzydło nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi tarasowe przesuwne szklane. Nic dziwnego, bowiem przez nie możemy podziwiać krajobraz.
Na rynku dostępne są drzwi tarasowe z płyty PCV. Są one lekkie, wykonuje się je na ramie okiennej i tzw. skrzydle pośrednim, do którego da się przymocować klamkę drzwiową i zasuwnicę z zamkiem. Typowe drzwi tarasowe wykonuje się tak jak okno balkonowe, czyli na ciężkich, okiennych zawiasach o masie 120 kilogramów. Drzwi tarasowe różnią się od okna balkonowego szerokim profilem skrzydła i klamką drzwiową. Możemy wybierać spośród drzwi tarasowych przesuwnych jedno- i dwuskrzydłowych ze słupkiem ruchomym. Tego rodzaju drzwi warto wyposażyć w ciepły próg wykonany z aluminium o wysokości 20 milimetrów.

Drzwi przesuwne balkonowe

Drzwi balkonowe

Źródło obrazka: http://bifoldingslidingdoors.com/wp-content/uploads/2011/03/Sliding-Patio-Doors.jpg

Drzwi przesuwne balkonowe stanowią połączenie estetyki i praktycyzmu. Prezentują się bardzo ładnie – nadają pomieszczeniom mieszkalnym harmonizującym z ogrodem niezwykłej elegancji. Są funkcjonalne, ponieważ dzięki nim uzyskamy szerokie przejście. W tym systemie drzwiowym może wystąpić jedno lub więcej skrzydeł przesuwnych.
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje drzwi przesuwnych balkonowych: HS oraz PSK. Drzwi balkonowe HS otwierają się przy wykorzystaniu niewielkiego wysiłku. Charakterystyczne jest dla nich całkowite zrównanie progu z powierzchnią posadzki wewnątrz budynku. Skrzydła tego systemu drzwiowego mogą być rozsuwane na siebie bądź na elementy przeszklone. Ważna, ze względów bezpieczeństwa, jest blokada skrzydła przesuwnego. Maksymalny ciężar skrzydła wynosi 400 kilogramów, a maksymalne do uzyskania światło przejścia 12 metrów. Wymiary skrzydła są następujące: szerokość – od 70 do 330 cm, a wysokość od 117 do 270 centymetrów. Drzwi balkonowe PSK są rozwiązaniem trochę starszym. Tutaj skrzydła rozsuwają się na ścianę lub na stałe elementy ze szkłem. Ten system spotykamy w dwóch wariantach, tj. standardowym o wymiarach skrzydła 200 x 236 cm i maksymalnym ciężarze skrzydła dochodzącym do 160 kg oraz w tzw. półautomacie, gdzie maksymalne wymiary skrzydła to 160 x 236 cm, a ciężar skrzydła 200 kilogramów.

Drzwi tarasowe przesuwne cena

Drzwi tarasowe przesuwne zyskują coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – są rozwiązaniem estetycznym i funkcjonalnym. Stanowią inwestycję w nasz dom na długie lata, dlatego nie warto oszczędzać na cenie. Warto postawić na drzwi przesuwne szklane, ponieważ świetnie sprawdzą się zarówno w warunkach zimowych, jak i letnich. Droższym wariantem tego systemu są drzwi przesuwne wykonane ze szkła hartowanego. Ich koszt wynosi od około 1500 złotych do nawet około 4000 złotych. Na rynku dostępne są również tańsze modele – od około 700 złotych. Cena uzależniona jest oczywiście od parametrów, takich jak szerokość, wysokość oraz grubość materiału.

Drzwi balkonowe przesuwne cena

Koszt drzwi balkonowych przesuwnych uzależniony jest między innymi od ich wymiarów, czyli od wysokości, szerokości i grubości. Niemały wpływa ma również to, czy zostały wykonane ze szkła hartowanego, które jest dość drogie. Z wyższym kosztem musimy się liczyć także wtedy, gdy zdecydujemy się na drzwi balkonowe przesuwne automatyczne – ich cena wynosi od ok. 2500 złotych do nawet ok. 4500 złotych. Tańszą alternatywę stanowią drzwi wykonane nie ze szkła hartowanego – ich koszt wynosi od około 700 złotych wzwyż.

Drzwi balkonowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany