Drzwi chowane w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianę

Drzwi przesuwne chowane w ścianę stanowią idealne rozwiązanie w pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Są praktyczne, ponieważ otwierają się na bok, więc nie wymagają dodatkowej powierzchni, tak jak drzwi standardowe uchylne.
System drzwi przesuwnych chowanych w ścianę składa się ze standardowej kasety metalowej lub murowanej, pojedynczej bądź podwójnej, prowadnicy, uchwytu przeznaczonego do zawieszania skrzydła, wózków przesuwu, zamka hakowego, elementów ościeżnicy oklejonych fornirem bądź folią, uszczelek gumowych i przeciw kurzowi oraz kompletu opasek maskujących.

Montaż drzwi chowanych w ścianę najlepiej zaplanować podczas projektowania. Powinno się pamiętać również o dobraniu właściwej szerokości otworu drzwiowego – musi on być przynajmniej dwukrotnie większy niż szerokość skrzydła. Do zabudowy drzwi przesuwnych wykorzystuje się systemy, które zawierają elementy służące do zbudowania ściany osłonowej. Najważniejszym jest kaseta produkowana w dwóch rodzajach: do zamontowania w ścianach murowanych i z płyt gipsowo-kartonowych. Materiałem, z którego powstają płyty gipsowo-kartonowe jest aluminium lub stal.

Drzwi chowane w ścianę

Źródło obrazka: http://www.hoton.pl/uploads/images/Kaseta%20bezoscieznicowa/Syntesis%20Est_09.jpg

Drzwi przesuwne w kasecie

Zastosowanie systemu przesuwnego zarówno w małych pomieszczeniach, jak i budynkach użyteczności publicznej jest funkcjonalne, ponieważ rozwiązuje między innymi problem niezagospodarowanej powierzchni, która powstaje przy zamontowaniu skrzydeł drzwi uchylnych.
Drzwi przesuwne w kasecie zyskują coraz więcej zwolenników. Wybieramy je chętnie do łazienek, pokoi, przedpokoi czy salonów, a także do biur, obiektów SPA lub kawiarń. Uniwersalny system stanowi kieszeń kasety do ściany gipsowo-kartonowej, ponieważ istnieje możliwość dopasowania grubości kasety do profili U i C podczas montażu. Przykładowo, kaseta mająca grubość 100 mm dostosowana została do profili U75 i C75. Z kolei kaseta mająca grubość 125 mm dopasowana została do profili U100 i C100. Warto wiedzieć, że standardowe kasety ze skrzydłami o wysokości 2030-2040 mm przymocowujemy na gotowej powierzchni, lecz pod warunkiem, że jej grubość nie będzie większa jak 15 milimetrów. Niestandardowe wymiary kasety zostały wyprodukowane z myślą o drzwiach, mających szerokość 1540 milimetrów i wysokość 2700 milimetrów. Na rynku dostępne są także kasety do ścian murowanych – dostosowane są one do następującej grubości ścian: 100, 125 bądź 150 milimetrów.

Drzwi przesuwne chowane w ścianę
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany