Drzwi przesuwne do garderoby

Drzwi przesuwne do szafy

Drzwi przesuwne do szafy stanowią niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Zajmują niewiele miejsca i doskonale wpasowują się we wnętrze pomieszczenia. Na konstrukcję takiego systemu składa się kaseta wyprodukowana z metalowych elementów. Jeśli kupimy drzwi przesuwne do szafy z wysokiej jakości materiału, będą one cieszyć nasze oko przez długie lata. Przy ich wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim trwałością materiału, a w następnej kolejności wzornictwem i kolorystyką. Rynek oferuje nam drzwi przesuwne do szafy w bogatej kolorystyce i wielu wzorach – pozwala to na zaaranżowanie harmonijnego wnętrza o oryginalnym i stylowym charakterze. Pamiętajmy, że pomieszczenia w domu są naszą wizytówką, dlatego zadbajmy o ich estetyczny wygląd, by mieszkało się nam przyjemniej.

Drzwi przesuwne do garderoby

Drzwi do szafy

Źródło obrazka: http://1.bp.blogspot.com/-LwnSMH1hRR4/UVKrLA0jfzI/AAAAAAABHo8/y-aCscRVMtI/s1600/fP_sliding-door-white-wardrobe.jpg

Niewykorzystaną przestrzeń można zagospodarować montując eleganckie i oszczędzające przestrzeń drzwi przesuwne do garderoby. Są one praktycznym rozwiązaniem, ponieważ nie otwierają się jak tradycyjne skrzydła drzwiowe. Zabudowuje się je od podłogi do sufitu, dodatkowo stwarzają elastyczne systemy aranżacji wnętrza.
W sytuacji, gdy na drzwi przesuwne do garderoby zdecydujemy się w czasie remontu, wybierzmy wersję naścienną. Wówczas należy zostawić wolne miejsce na usunięcie skrzydła – z jednej bądź dwóch stron – będzie to uzależnione od tego, czy drzwi będą jedno- czy też dwuskrzydłowe. Mamy możliwość wykorzystania skrzydeł produkowanych na zamówienie lub standardowych, tj. przeznaczonych do montażu tradycyjnego, które nie osadzamy na zawiasach, lecz podwieszamy.
Drzwi przesuwne do garderoby wyglądają efektownie, nie zajmują wiele miejsca, a ich praktyczny system stwarza możliwość schowania wielu rzeczy, np. ubrań, pościeli lub kocy do środka.

Systemy drzwi przesuwnych do szaf

Drzwi przesuwne najczęściej wykorzystuje się we wnętrzach powierzchniowo ograniczonych, np. w wąskich przedpokojach. Bardzo często wykorzystuje się je przy zabudowie garderób i bibliotek. Mogą pełnić również funkcję drzwi przejściowych. Wykorzystuje się je także w łazience lub kuchni.
Najczęściej spotyka się dwa rodzaje systemów drzwi przesuwnych do szaf: systemy stalowe i systemy aluminiowe. W systemie stalowym maksymalna wysokość drzwi wynosi 270 centymetrów. Wózki dolne i górne montuje się z tyłu drzwi. Zaletę stanowi możliwość zastosowania dowolnych łączeń oraz wypełnień frontów drzwi. System drzwi przesuwnych do szaf stalowy występuje w co najmniej dwóch wzorach oraz kilku kolorach. Natomiast w systemie drzwi przesuwnych do szaf aluminiowym maksymalna wysokość drzwi wynosi więcej niż 270 centymetrów. Wózki w profilu dolnym i górnym ukryte są tak, że nie zauważymy ich ani z prawej, ani z lewej strony drzwi. W tego rodzaju systemie można wykorzystać dowolne łączenia, a także płyty dekoracyjne wypełniające skrzydło drzwi, np. bambus, lustro, szkło kolorowe czy płytę drewnopodobną. Zaletę tego rodzaju systemu stanowi nierdzewny materiał, który sprawdzi się w wilgotnych pomieszczeniach. Warto podkreślić, że system drzwi przesuwnych do szaf aluminiowy jest droższy od systemu stalowego.

Drzwi przesuwne z lustrem

Drzwi przesuwne z lustrem stanowią połączenie szyku z funkcjonalnością. Prezentują się efektownie, dlatego są idealnym dopełnieniem wnętrza. Ich praktyczność polega na tym, że mieszczą wiele rzeczy (np. ubrania, pościel lub buty) oraz stwarzają możliwość obejrzenia swojej sylwetki, przygotowania się do wyjścia, np. możemy się umalować czy też uczesać. Jeśli zdecydujemy się na drzwi przesuwne z lustrem nie musimy szukać dodatkowego miejsca na montaż samego lustra – w ten sposób oszczędzamy przestrzeń w naszym domu. Lustra do drzwi przesuwnych wykonywane są na wymiar z krawędziami frezowanymi bądź szlifowanymi.

Jak zamontować drzwi przesuwne do szafy

Drzwi przesuwne do szafy można zamontować samodzielnie – wystarczy dokładna instrukcja oraz trochę cierpliwości. Najpierw na ścianie kreślimy linię montażu prowadnicy drzwi. Następnie precyzyjnie ustalamy wysokość z dokładnością od 1 do 2 cm, ponieważ w tym miejscu możemy później regulować położenie układu jezdnego. Później wyznaczamy miejsce na przymocowanie uchwytów prowadnicy w taki sposób, by znalazła się ona na wyznaczonej wcześniej linii. Potem przystępujemy do montażu uchwytów oraz przykręcenia prowadnicy do uchwytów. W górnej krawędzi mocujemy wózki jezdne. Kolejny krok stanowi zamontowanie ościeżnicy drzwi – tutaj postępujemy według instrukcji podanej przez producenta, zawieszamy skrzydło na prowadnicy i regulujemy położenie wózków. Następnie do prowadnicy przykręcamy stopery, które unieruchamiają drzwi po zamknięciu i otwarciu. Na koniec do prowadnicy przymocowujemy na przykład listwę kryjącą układ jezdny drzwi.

Ceny drzwi przesuwnych do szafy

Współczesny rynek oferuje bogatą ofertę drzwi przesuwnych do szafy. Możemy wybierać zarówno pod względem wzorów, jak i kolorów. Istotny jest materiał, z którego zostały wykonane drzwi przesuwne – za ten lepszej jakości zapłacimy więcej. Koszt tego rodzaju systemu drzwi wynosi od około 600 złotych do nawet około 2000 złotych.

Drzwi przesuwne do szafy
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany