Drzwi do pokoju

Drzwi przesuwne wewnętrzne

Drzwi stanowią doskonałe uzupełnienie wnętrza. Nadają pomieszczeniu harmonii oraz elegancji. Na rynku jest bogaty ich wybór, dlatego nawet najbardziej wybredny klient znajdzie coś dla siebie.
Drzwi przesuwne wewnętrzne są wygodne, gdyż posiadają wózki jezdne, które poruszają się wzdłuż linii ściany. Odsuwają się na ścianę – wówczas po otwarciu są widoczne lub chowają się w kasecie. Mamy możliwość wyboru spośród drzwi przesuwnych wewnętrznych jednoskrzydłowych bądź dwuskrzydłowych.

Drzwi przesuwne zewnętrzne

Drzwi wewnętrzne przesuwne

Źródło obrazka: http://www.decosee.com/picture/exclusive-idea-modern-glass-french-doors.jpg

Jeśli zależy nam na dodatkowym miejscu oraz optycznym powiększeniu pomieszczenia, powinniśmy zdecydować się na drzwi przesuwne. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób, które cenią praktycyzm połączony z nowoczesnym designem.
Drzwi przesuwne zewnętrzne dostępne są w standardowej bieli lub w różnych odcieniach brązu. Wykonuje się je z najwyższą precyzją – mają gładką i delikatną powierzchnię. Warto podkreślić, że łatwo się je czyści – wystarczy zaopatrzyć się w specjalny preparat. Możliwa jest również ich impregnacja.
Drzwi przesuwne zewnętrzne wykonane ze szkła wyróżniają się dużą powierzchnią przeszkloną i brakiem barier zasłaniających widok na otoczenie. Montuje się je głównie w galeriach handlowych, obiektach SPA lub w biurowcach.

Drzwi przesuwne pokojowe

Drzwi przesuwne pokojowe są coraz częściej stosowane w zagospodarowaniu wnętrz. Docenia się ich funkcjonalność oraz prezencję – wyglądają bardzo efektownie. Najlepiej wybierać je, gdy aranżacja pomieszczenia jest już gotowa. Istotne bowiem, by były one dopasowane do okien, podłogi, koloru tapet czy dywanu. Otwierają się one wzdłuż linii po wózkach jezdnych, dlatego nie zajmują wolnej powierzchni, która wymagana jest w przypadku drzwi standardowych, tj. ze skrzydłami drzwiowymi. Drzwi przesuwne pokojowe sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Warto zaznaczyć, że w sytuacji, gdy zdecydujemy się na drzwi przesuwne pokojowe ze szklanymi elementami, znacznie powiększymy pomieszczenie.

Drzwi przesuwne harmonijkowe

Drzwi przesuwne harmonijkowe wykorzystuje się w aranżacji pomieszczeń mieszkalnych (głównie w pokojach i przedpokojach) i użytkowych (np. w ogrodach zimowych, tarasach, kawiarniach, restauracjach lub salach konferencyjnych). Ten system drzwi przesuwnych jest bezgłośny i lekki.
Drzwi przesuwne harmonijkowe najczęściej produkuje się z drewna pełnego lub z elementami szklanymi. Obecnie na rynku dostępne są również rozwiązania z panelami PCV. Zamyka się je przeważnie na zamek magnetyczny bądź za pomocą gałki.

Drzwi przesuwne składane

Drzwi składane są funkcjonalnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. W jednym skrzydle drzwiowym występują dwie części, które połączone są za pomocą zawiasów na górze i na dole. Ich zaletę stanowi łatwy montaż oraz komfortowe użytkowanie. Doskonale sprawdzą się w dużych salonach i pomieszczeniach, gdzie pokój dzieli się drzwiami.

Drzwi przesuwne wewnętrzne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany