Drzwi przesuwne do łazienki

Drzwi przesuwne do łazienki

Drzwi łazienkowe powinny zapewnić przede wszystkim poczucie komfortu. Łazienka jest pomieszczeniem specyficznym, ponieważ występuje w niej duża wilgotność powietrza, a także wysokie skoki temperatury. Jeśli zależy nam na tym, by drzwi łazienkowe tłumiły hałas, kupmy drzwi wykonane z płyty wiórowej pełnej bądź otworowej. Warto wiedzieć, że lepszą barierę dla dźwięków będą stanowić drzwi pełne lub z nielicznymi przeszkleniami od tych wypełnionych wieloma taflami szkła. W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności doskonale poradzą sobie drzwi z drewna klejonego bądź płyty MDF. Na rynku dostępne są także drzwi z płyty HDF, której gęstość w porównaniu z drewnem litym jest o 50% wyższa. Niezawodną ochronę przed wilgotnością zapewnią drzwi e 100% wykonane ze szkła piaskowanego lub hartowanego. Łazienka reprezentuje miejsca, gdzie potrzeba intymności jest niezwykle istotna, dlatego warto zdecydować się na drzwi ze szkła mrożonego bądź mlecznego. W tym pomieszczeniu istotną rolę odgrywa wentylacja, więc w drzwiach konieczne są otwory bądź podcięcia umożliwiające właściwą cyrkulację powietrza. Minimalna szerokość otworów powinna wynosić 220 cm². Jeśli w łazience nie ma okna, warto wybrać drzwi przesuwne z taflami szkła.

Drzwi przesuwne białe

Drzwi do łazienki

Źródło obrazka: http://www.siennacharles.com/storage/blog/viceroy-anguilla/HIGH-RES-Viceroy%20Anguilla%20MasterBath_036_MED.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1308063533819

Drzwi przesuwne białe są nowoczesnym rozwiązaniem wybieranym do aranżacji różnych pomieszczeń. Istotne, że ten kolor optycznie powiększa wnętrze, nadając mu przestronności. Biały odcień stwarza również możliwość dowolnego zagospodarowania pomieszczeń – możemy wybierać meble i inne dekoracje do domu w rozmaitych kolorach. Wbrew powszechnym opiniom drzwi przesuwne białe nie są trudne w pielęgnacji. Odpowiednio dobrany preparat szybko poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Ten system drzwiowy nadaje się także do kilkukrotnej impregnacji. Najważniejszą wadą drzwi przesuwnych białych jest to, że szybko się brudzą – widoczne są na nich wszelkie ślady, najczęściej brudnych rąk. Tego typu zabrudzenia łatwo jednak usunąć ściereczką nawilżoną jedynie wodą.

Drzwi przesuwne do łazienki cena

Koszt drzwi przesuwnych do łazienki nie jest wysoki. Możemy je kupić już od 180 złotych. Rodzajem wypełnienia jest najczęściej płyta wiórowa laminowana, a system jezdny jest oparty na wózkach stalowych. Nie są ciężkie – maksymalny ciężar jednego skrzydła drzwi wynosi do 50 kilogramów. Współczesny rynek oferuje również o wiele droższe drzwi przesuwne do łazienki. Za system drzwi przesuwnych matowych wykonanych ze szkła hartowanego, barwionego w masie brązowej zapłacimy około 2500 złotych. Produkowane są one ze stali nierdzewnej, co niewątpliwie stanowi ich zaletę.

Drzwi do łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany