Drzwi przesuwne wymiary

Drzwi przesuwne na wymiar

Drzwi przesuwne wyglądają nie tylko estetycznie i elegancko, ale też pełnią funkcję praktyczną. Nie posiadają skrzydeł drzwiowych, więc idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Miejsca, w których się je zamontuje, będą wyglądały na przestronniejsze.
Na drzwi przesuwne na wymiar decydują się osoby, których pomieszczenia w domu mają niestandardowe wymiary. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia w stolarni. Stolarz wykona nam na wymiar nie tylko drzwi przesuwne, ale także przejściowe, składane i rozwierane oraz garderoby, szafy wnękowe, kuchnie czy zabudowy.
Składając zamówienie w stolarni, mamy pewność, że drzwi lub meble zostaną zrobione według złożonego przez nas projektu.

Drzwi przesuwne wymiary

Drzwi na wymiar

Źródło obrazka: http://www.dlecn.com/wp-content/uploads/2013/08/Best-New-Sliding-Glass-Door-1024x807.jpg

Drzwi przesuwne posiadają różne wymiary. Najczęściej wykonuje się je w kilku standardowych szerokościach – od 60 do 110 centymetrów. Szerokością drzwi określa się wymiar otworu, który powstał po zamontowaniu ościeżnicy. W sytuacji, gdy planujemy większą szerokość, powinniśmy wykorzystać drzwi dwuskrzydłowe. Należy pamiętać, aby szerokość otworu w murze była większa o około 10 centymetrów. Przeznaczy się ją na elementy mocujące, samą ościeżnicę, na której będzie zawieszone skrzydło oraz piankę. Wysokość drzwi we wszystkich modelach została ustandaryzowana i nieznacznie różni się pomiędzy poszczególnymi modelami. Zazwyczaj podczas montażu wystarcza wyregulowanie ościeżnicą – wówczas nie jest konieczne przystosowanie otworu. Grubość w tym przypadku nie odgrywa dużej roli. W odpowiednim rozmiarze na pewno trzeba zamówić ościeżnicę.

Drzwi przesuwne na wymiar cena

Cena drzwi przesuwnych na wymiar uzależniona jest od materiału, z którego zostały one wykonane. Warto wiedzieć, że aluminium należy do materiałów droższych, ponieważ zalicza się do surowców szlachetniejszych. Jeśli planujemy zakup drzwi przesuwnych na wymiar, musimy się liczyć z kosztem od około 800 złotych do nawet około 3000 złotych.

Drzwi przesuwne na wymiar
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany