Drzwi przesuwne wymiary

Drzwi przesuwne na wymiar

Drzwi przesuwne wyglądają nie tylko estetycznie i elegancko, ale też pełnią funkcję praktyczną. Nie posiadają skrzydeł drzwiowych, więc idealnie nadają się do małych pomieszczeń. Miejsca, w których się je zamontuje, będą wyglądały na przestronniejsze.
Na drzwi przesuwne na wymiar decydują się osoby, których pomieszczenia w domu mają niestandardowe wymiary. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia w stolarni. Stolarz wykona nam na wymiar nie tylko drzwi przesuwne, ale także przejściowe, składane i rozwierane oraz garderoby, szafy wnękowe, kuchnie czy zabudowy.
Składając zamówienie w stolarni, mamy pewność, że drzwi lub meble zostaną zrobione według złożonego przez nas projektu.

Drzwi przesuwne wymiary

Drzwi na wymiar

Źródło obrazka: http://www.dlecn.com/wp-content/uploads/2013/08/Best-New-Sliding-Glass-Door-1024x807.jpg

Drzwi przesuwne posiadają różne wymiary. Najczęściej wykonuje się je w kilku standardowych szerokościach – od 60 do 110 centymetrów. Szerokością drzwi określa się wymiar otworu, który powstał po zamontowaniu ościeżnicy. W sytuacji, gdy planujemy większą szerokość, powinniśmy wykorzystać drzwi dwuskrzydłowe. Należy pamiętać, aby szerokość otworu w murze była większa o około 10 centymetrów. Przeznaczy się ją na elementy mocujące, samą ościeżnicę, na której będzie zawieszone skrzydło oraz piankę. Wysokość drzwi we wszystkich modelach została ustandaryzowana i nieznacznie różni się pomiędzy poszczególnymi modelami. Zazwyczaj podczas montażu wystarcza wyregulowanie ościeżnicą – wówczas nie jest konieczne przystosowanie otworu. Grubość w tym przypadku nie odgrywa dużej roli. W odpowiednim rozmiarze na pewno trzeba zamówić ościeżnicę.

Drzwi przesuwne na wymiar cena

Cena drzwi przesuwnych na wymiar uzależniona jest od materiału, z którego zostały one wykonane. Warto wiedzieć, że aluminium należy do materiałów droższych, ponieważ zalicza się do surowców szlachetniejszych. Jeśli planujemy zakup drzwi przesuwnych na wymiar, musimy się liczyć z kosztem od około 800 złotych do nawet około 3000 złotych.

Drzwi przesuwne na wymiar

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Reklama

Galeria drzwi przesuwnych