Drzwi przesuwne szklane

Drzwi szklane

Szkło jest materiałem pasującym do każdego pomieszczenia, ponieważ wyróżnia się niezwykłą przejrzystością i delikatnością. Jako element dekoracyjny nadaje wnętrzu elegancji. Może być praktycznym rozwiązaniem w naszych mieszkaniach, bowiem szklane ściany doskonale oddzielają dwa pomieszczenia, nie wpływając przy tym na ich przestronność. Drzwi szklane wspaniale prezentują się nie tylko w domach. Świetnie wyglądają także w biurach – nadają im przede wszystkim oryginalnego charakteru.

Drzwi przesuwne szklane

Drzwi szklane

Źródło obrazka: http://idmarching.com/wp-content/uploads/2013/12/wardrobe-doorscustomcote---interior-sliding-doorswardrobe-doorsglass-doors-bbswo9gf.jpg

Drzwi przesuwne szklane stanowią połączenie elegancji i funkcjonalności. Szkło jest materiałem nadającym wnętrzu osobliwego charakteru. Należy również do rozwiązań praktycznych, ponieważ doskonale sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Montując drzwi przesuwne szklane w niewielkich pomieszczeniach zaoszczędzamy przestrzeń, która jest wymagana przy otwieraniu standardowych drzwi mających skrzydła. Są one dostępne w trzech systemach: Standard, Prestige i Rurowy. Zaletą drzwi przesuwnych szklanych jest wygodny i bezgłośny system jezdny, a także bezpieczeństwo – nie ma możliwości przytrząśnięcia nimi dłoni, więc warto w nie zainwestować, gdy mamy małe dzieci.

Drzwi przesuwne szklane cena

Na drzwi przesuwne szklane decydują się osoby, które cenią sobie nowoczesność, szyk i praktycyzm. Przede wszystkim nadają one wnętrzu elegancji i przestronności. Wyróżniają się niezwykłą lekkością, dlatego też spełnią wymagania klientów ceniących minimalizm. Warto podkreślić, że tego rodzaju system drzwiowy jest łatwy w montażu.
Ceny drzwi przesuwnych szklanych są bardzo zróżnicowane – od 500 zł do nawet 5000 złotych. Ich duży koszt wiąże się w dużym stopniu z kosztowną produkcją, bowiem są wykonane ze szkła hartowanego, które jest kilka razy odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż szkło tradycyjne. Za standardowe drzwi szklane do pomieszczeń mieszkalnych o grubości 39 mm, wysokości 2020 mm i rozmiarze 80/90 zapłacimy od około 600 złotych.

Drzwi szklane wewnętrzne

Drzwi szklane wewnętrzne znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i budynkach użyteczności publicznej, np. w biurach, hotelach, SPA czy sklepach. W tego rodzaju systemach drzwiowych sprawdzi się szkło satynowe, przezroczyste bądź półprzezroczyste. Możemy zaaranżować jedną stronę tafli stosując piaskowanie lub naklejając szklane motywy. Szkło mocujemy w ościeżnicy stalowej, drewnianej, aluminiowej albo w systemie bezościeżnicowym. Drzwi szklane wewnętrzne wykonuje się z dużą precyzją – na powierzchnię szkła nakładana jest warstwa, która chroni przed działaniem środków chemicznych czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Drzwi ze szkła hartowanego

Drzwi ze szkła hartowanego są pięć razy bardziej wytrzymałe niż ze szkła zwykłego, dlatego stanowią idealne rozwiązanie dla zabudowań z punktowymi mocowaniami. Hartowane szkło jest odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, takie jak: pęknięcia, uderzenia czy zarysowania. Jego istotną zaletę stanowi bezpieczeństwo – gdy się stłucze, tafla rozpada się na drobne kawałki z nieostrymi krawędziami.

Drzwi szklane
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany