Drzwi przesuwne na ścianę

Drzwi przesuwne naścienne

W miejscach, gdzie zastosowanie systemu drzwi uchylnych jest niewygodne, a czasami wręcz niemożliwe, poleca się drzwi przesuwne. Sprawdzą się one w małych pomieszczeniach, w których liczy się każdy metr kwadratowy oraz w budynkach użyteczności publicznej, gdzie uchylne drzwi zdecydowanie utrudniłyby aranżację pomieszczenia.
Wiele zalet posiadają drzwi przesuwne naścienne, więc warto je wybrać. Ten system drzwiowy można zamontować, gdy są już gotowe ściany działowe, a także podczas trwającego w domu remontu. Montaż drzwi naściennych jest możliwy zarówno na ścianie gipsowo-kartonowej, jak i murowanej. Ścianę gipsowo-kartonową trzeba wzmocnić ceownikiem, aby utrzymała ciężar skrzydła. W sytuacji, gdy drzwi przesuwne będą miały wysokość pomieszczenia, prowadnicę montuje się do stropu. Istotne są również wymiary – szerokość skrzydła może wynieść od 60 do 150 centymetrów i jest uzależniona od uchwytu oraz szerokości otworu. Drzwi przesuwne naścienne otwierają się bardzo wygodnie. W drzwiach naściennych jednoskrzydłowych skrzydło odsuwane jest na jedną część ściany, natomiast w drzwiach dwuskrzydłowych, które mogą być dwustronne, każde skrzydło odsuwane jest na inną stronę.

Drzwi przesuwne drewniane

Drzwi przesuwne naścienne

Źródło obrazka: http://www.piekne-wnetrza.com.pl/images/detailed/1/system_przesuwny_DRE.jpg

Drzwi przesuwne drewniane są rozwiązaniem funkcjonalnym i niezwykle estetycznym, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na naturalne drewno – wówczas drzwi będą pięknie zdobić nasze pomieszczenia. Rynek oferuje drzwi wewnętrzne drewniane przeszklone bądź pełne wykonane na przykład z drewna sosnowego. Standardowa grubość elementów konstrukcyjnych wynosi 40 milimetrów. Drzwi mogą być wykonane z drewna dębowego, sosnowego lub egzotycznego.

Drzwi przesuwne naścienne cena

Współczesny rynek oferuje bogaty wybór drzwi przesuwnych naściennych – w rozmaitych wzorach i różnorodnych kolorach. Elegancko prezentuje się system drzwiowy wykonany z drewna naturalnego. Jest on oczywiście droższy od drewna imitowanego, jednak efekt zachwyci każdego, nawet najbardziej wymagającą osobę.
Ceny drzwi przesuwnych naściennych są zróżnicowane – ich koszt uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju materiału. Najtańsze kupione u producenta to wydatek ok. 200 złotych, zaś najdroższe – około 2000 złotych.

Drzwi przesuwne naścienne
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany