System drzwi przesuwnych

Systemy drzwi przesuwnych

Systemy do drzwi przesuwnych gwarantują dużą elastyczność. Eleganckie rozwiązania dla frontów mebli stanowią obicia do drzwi przesuwnych z górnym wózkiem jezdnym. Drzwi przesuwne są doskonałym rozwiązaniem na przykład w sypialni, gdzie często stoi szafa, ponieważ pozwalają na maksymalne zagospodarowanie miejsca w szafie. Producenci oferują system bezgłośny, co stanowi istotną zaletę – podczas otwierania czy zamykania drzwi nie powodują hałasu.
Drzwi przesuwne najczęściej mają grubość od 16 do 40 milimetrów. Elementy jezdne i prowadzące stosować można nie tylko do frontów płytowych, lecz także do frontów z ramą aluminiową. Elementy jezdne najczęściej wpina się w tor prowadnicy. Wysokość można regulować przy zawieszonych drzwiach – nie wymaga ona poluzowania uszczelek mocujących.

Systemy do drzwi przesuwnych

System drzwi przesuwnych

Źródło obrazka: http://www.edilportale.com/upload/prodotti/prodotti-55788-rel7adf6e13-9b0b-4f98-8b31-71702ee1d5e2.jpg

Aby drzwi przesuwne funkcjonowały bez zastrzeżeń, muszą posiadać odpowiednią szerokość, wysokość oraz ciężar. Najbardziej popularna szerokość drzwi przesuwnych wynosi 90 lub 100 centymetrów.
Systemy drzwi przesuwnych są elementem niezbędnym we współczesnej aranżacji nowoczesnych i jednocześnie funkcjonalnych pomieszczeniach biurowych, obiektach SPA, galeriach handlowych, kawiarniach czy restauracjach. Drzwi przesuwne nie wymagają dodatkowej przestrzeni, ponieważ otwierają się i zamykają na boki. Nie posiadają skrzydeł drzwiowych, tak jak drzwi standardowe, dlatego stwarzają możliwość zaaranżowania wolnego metrażu. Systemy do drzwi przesuwnych występują zarówno w wersji drewnianej, jak i szklanej.

Przykładowo, system do szklanych drzwi przesuwnych posiada standardowy ciężar skrzydła drzwi wynoszący do 100 kilogramów i grubość od 8 do 12 milimetrów. Tego rodzaju system do drzwi przesuwnych można zamontować samemu i co ważne – bez konieczności wykonywania otworów w szkle. Zacisk do szkła jest jednoczęściowy i niewielkich rozmiarów. Z kolei prowadnik wykonano z przezroczystego materiału, zaś uchwyt jest samoprzylepny. Zaletę stanowią wózki jezdne niepowodujące hałasu. Wykonano je ze sztucznego tworzywa na specjalnych, bezgłośnych łożyskach.

Koszt systemu drzwi przesuwnych jest zróżnicowany – wynosi od ok. 500 złotych do ok. 2500 złotych. Cena uzależniona jest od parametrów, wzornictwa, kolorystyki i surowca. Przykładowo, gdy zdecydujemy się na drewniany system drzwi przesuwnych, z większym wydatkiem musimy liczyć się w sytuacji zakupu naturalnego drewna niż jego imitacji.

Systemy drzwi przesuwnych
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria drzwi przesuwnych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany