Farba tablicowa

Jakie właściwości i zastosowanie ma farba tablicowa magnetyczna?

Małe dzieci często przejawiają swoją ekspresję plastyczną poprzez rysowanie kredkami lub flamastrami na ścianach swojego pokoju. Nie jest łatwo usunąć te malunki z powierzchni pokrytej zwykłą farbą, bo wówczas powstają plamy i zacieki. Problem ten eliminuje farba tablicowa magnetyczna, łatwa do zmywania bez pozostawienia śladów. Takie rozwiązanie jest optymalne, bo nie ogranicza aktywności twórczej dziecka, a raczej stwarza mu więcej możliwości wykazania się kreatywnością.

farba tablicowa

Tablica na całej ścianie

Pokrycie farbą tablicową magnetyczną ścian w dziecięcym pokoju to pomysł znakomity. Mali artyści nie muszą się ograniczać do powierzchni kartki bloku rysunkowego. Daje im to pole do popisania się swoimi umiejętnościami w zakresie większych form graficznych. Mogą rysować kredą coraz to nowe obrazki – po starciu poprzednich. Kolorowe rysunki są ozdobą pokoju, którą można uzupełniać lub zmieniać w dowolnej chwili.

W skład emulsji wchodzą drobne opiłki żelaza, dzięki którym da się przyczepiać do ściany drobne namagnesowane przedmioty. Mogą to być obrazki w ramkach, pamiątki z podróży w postaci zawieszki jak na lodówkę, zdjęcia lub widokówki podklejone folią magnetyczną. Sama farba tablicowa magnetyczna nie jest magnesem, nie tworzy więc pola magnetycznego szkodzącego zdrowiu dzieci i zakłócającego pracę urządzeń elektronicznych.

Uczniowie mogą wykorzystać farbę tablicową magnetyczną na ścianie swojego pokoju do zapisywania wzorów matematycznych lub chemicznych, rozkładu zajęć dodatkowych lub obcojęzycznych słówek do zapamiętania. Właściwości metalowych opiłków dają możliwość rozmieszczenia na ścianie namagnesowanych matryc kontynentów.

Zastosowanie nie tylko dla dzieci

Warto pokryć za pomocą farby tablicowej magnetycznej fragment ściany w kuchni. W trakcie wykonywanych tam czynności można zapisywać produkty do kupienia, których zasoby właśnie się kończą. Również pomysły na przepisy kulinarne podyktowane pani domu telefonicznie przez koleżankę lub teściową. W ferworze zajęć łatwo jest zapomnieć o zbliżającym się terminie ważnego spotkania albo wizyty lekarskiej. Napis kredowy na ścianie w części jadalnej przypomina o tym wszystkim domownikom.

Doskonale sprawdza się farba tablicowa magnetyczna do pokrycia fragmentów ścian w barach szybkiej obsługi, pubach i stołówkach zakładowych. Wszędzie tam, gdzie często zmieniany jest jadłospis lub wprowadzane są promocje cenowe. Personel zakładu gastronomicznego szybko wykona odpowiedni wpis, wprowadzi korektę albo usunie nieaktualne informacje. Trwała powłoka nie traci swoich właściwości nawet podczas intensywnego użytkowania.

Zastosowanie magnetycznej farby tablicowej
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria farb ściennych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany