Szycie firanek

Postaw na zmiany!

Okno to doskonałe miejsce na liczne modyfikacje. Najważniejsze – to nie ograniczać się do utartych schematów! Ozdabiaj, polepszaj, dekoruj, upiększaj – nie poprzestawaj na jednym! W chwili obecnej, do dyspozycji mamy szereg ciekawych przesłon okiennych. Firany, zasłony, żaluzje, rolety – to tylko kilka propozycji z bogatej palety możliwości. Jeśli nie chcesz popaść się rutynę, postaw na oryginalne firany twojego pomysłu!

Gdzie szukać inspiracji?

WSZĘDZIE!!! Oczekuj nieoczekiwanego, być może przypadkiem natkniesz się na interesujący pomysł! Źródłem ciekawych myśli jest również Internet! Tematyczne e – strony naprowadzą cię na szereg ciekawych dróg (trop pod hasłami: „szycie firan”, „szycie firan krok po kroku” oraz „szycie firan na wymiar”).
Potrzebujesz adresu firmy parającej się szyciem firan? Internet ułatwi ci zadanie (wpisz frazę: „szycie firan – wzory, wykroje”)!

Z modą pod rękę…

Szycie firan

Źródło obrazka: https://littlesilverstars.files.wordpress.com/2011/02/sewing.jpg

Trudno złapać oddech, gdy moda mknie na oślep… Warto jednak (od czasu do czasu) poddać się aktualnym tendencjom! Decydując się na metamorfozę mieszkania, nie musisz zmieniać całego wystroju. Wystarczy drobna zmiana, by całość nabrała niepowtarzalnego charakteru.

FIRANA BĘDZIE JAK ZNALAZŁ!

Kreatywność popłaca!

Szycie firan to nie lada wyzwanie! Warto jednak podjąć ryzyko, by w przyszłości korzystać z owoców ciężkiej pracy. Chcesz stworzyć oryginalną przesłonę? Pamiętaj o kilku istotnych kwestiach:

po pierwsze, zaopatrz się w stosowną maszynę do szycia;
po drugie, wygospodaruj nieco wolnego czasu;
po trzecie, bądź cierpliwy.

Parę wskazówek dla poszukiwaczy:

zmierz karnisz, na którym zawiesisz przesłonę;
dokonaj zakupu wybranego materiału (w tym przypadku interesują nas wyłącznie firany cięte z beli);
zaopatrz się w taśmy z marszczeniem (PAMIĘTAJ: jeśli wybrałeś taśmy z marszczeniem 1:2, wówczas potrzebować będziesz dwa razy tyle materiału, co szerokość karnisza, itd. oczywiście…).

DALSZE KROKI:

obszywamy boki (JAK TO ZROBIĆ? BARDZO PROSTO: podwijamy dwukrotnie bok materiału na szerokość ok. 1 cm i przeszywamy);
wykańczamy dół firany (tj. obszywamy przesłonę gipiurą bądź lamówką);
wszywamy taśmę marszczącą (na samej górze materiału).

Dokonując czynności szycia po raz pierwszy w życiu, możesz natknąć się na wiele trudności. PAMIĘTAJ JEDNAK: dla chcącego nic trudnego!

Szycie firan
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria firan

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany