Fotele ogrodowe

Wypoczynek na świeżym powietrzu potrafi umilić dzień szczególnie podczas wiosennych i letnich miesięcy. Mogą się nim cieszyć szczególnie szczęśliwi posiadacze ogrodów. Kawałek przestrzeni obok domu może posłużyć jako miejsce relaksu z książką, umożliwić wypicie porannej kawy w miłym otoczeniu zieleni oraz być miejscem organizacji przyjęć. By można było cieszyć się długim i komfortowym odpoczynkiem, dobrze jest zadbać o wybór wygodnych mebli ogrodowych. Co trzeba wiedzieć przed zakupem foteli do ogrodu?

jakie fotele wybrac do ogrodu

Materiały na fotele ogrodowe

Decydując się na zakup foteli ogrodowych, można postawić na klasyczne i ponadczasowe drewno. By mieć pewność, że meble są zabezpieczone przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i opadów, warto wybrać drewno egzotyczne. Jest ono odporne na wilgoć i promieniowanie UV. Takie fotele są stabilne, lecz dość masywne, dlatego można mieć problem z ich przeniesieniem. Jednak odznaczają się estetycznym wyglądem i wygodną powierzchnią, na której można położyć miękkie poduszki. Często wybierany jest także rattan. To materiał tani i trwały. Podczas brzydkiej pogody powinno się go jednak przenieść do pomieszczenia lub nakryć, ponieważ może się zamoczyć. Fotele wykonane z rattanu są wygodne i umożliwiają spędzenie długich godzin na świeżym powietrzu. Alternatywą dla rattanu jest jego bardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych odpowiednik – technorattan. Z wyglądu bardzo przypomina swojego poprzednika, jednak jest łatwiejszy w czyszczeniu i mniej narażony na działanie wilgoci. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zakup foteli technorattanowych wiąże się z nieco większym wydatkiem niż foteli wykonanych z rattanu.

materialy na fotele ogrodowe

Fotel stojący czy wiszący?

Zaletą foteli stojących jest możliwość ich łatwego przeniesienia w dowolne miejsce. Dzięki temu można uciekać przed słońcem do cienia w upalne dni. Takie fotele przybierają różne formy i są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można znaleźć produkt dostosowany do własnego gustu i charakteru ogrodu. Fotele ogrodowe wiszące są ciekawą alternatywą dla foteli stojących. Ich oryginalny wygląd z pewnością przypadnie do gustu gościom podczas spotkań z rodziną i znajomymi. Dzięki takim meblom można się delikatnie bujać, co spodoba się przede wszystkim dzieciom. Kołysanie zapewnia szczególne odprężenie, które jest potrzebne po długim dniu pracy. Spędzanie wolnej chwili z dobrą książką czy kubkiem ulubionego napoju będzie w takim fotelu jeszcze przyjemniejsze. Do wyboru są fotele wiszące z sufitu oraz w wersji ze stojakiem.

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych jest równie ważny co pielęgnacja znajdujących się w ogrodzie roślin. Dzięki przemyślanej decyzji całość będzie prezentowała się spójnie i estetycznie. Co najważniejsze, komfortowe meble umożliwią porządny relaks na świeżym powietrzu w wolnych chwilach. Ich zakup pozwoli także na zapraszanie gości na letnie przyjęcia. Fotele do ogrodu są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia. Najważniejsze, by miały wygodne siedzisko i były odporne na działanie czynników atmosferycznych. Szkoda tracić pieniądze na meble, które przetrwają tylko jeden sezon. Ciekawą alternatywę dla foteli stojących stanowią fotele wiszące, które urozmaicą wygląd ogrodu i umożliwią jeszcze bardziej komfortowy wypoczynek w otoczeniu natury.

Jakie fotele wybrać do ogrodu ?
Tagi wpisu: