Osuszanie fundamentu

Osuszanie fundamentów – popularność metody cięcia

Woda, sole, wilgoć, kwasy i zasady w murach powodują powstawanie grzybów, pleśni, wykwitów solnych i erozji murów. To wszystko prowadzi do destrukcji oraz zagrożeń w obiektach budowlanych. Zniszczeniu ulegają fundamenty budynków, ściany oraz pozostałe nadziemne i podziemne elementy.

21 07 131 Osuszanie fundamentow popularnosc metody ciecia

Nieprawidłowa izolacja pozioma ścian i fundamentów lub jej zupełny brak praktycznie zawsze prowadzi do powstawania wilgoci podciąganej kapilarnie. To z kolei jest głównym powodem niszczenia budynków i powstawania różnych zagrożeń z tym związanych. Dlatego też wystąpienie wilgoci oznacza konieczność przeprowadzenia osuszania.

Osuszanie fundamentów różnymi metodami

Dostępnych jest wiele metod pozwalających na osuszanie fundamentów. Wśród nich można znaleźć metody chemiczne, mechaniczne czy też grawomagnetyczne. Jednak coraz częściej wybieraną jest metoda osuszania fundamentów poprzez podcięcie. Jest to bardzo skuteczna technika, niosąca za sobą wiele korzyści. Opiera się na założeniu nowej warstwy izolacji poziomej w zawilgoconych murach metodą cięcia. Sprawdza się ona zarówno w przypadku konieczności osuszenia ścian, jak i fundamentów.

Jakie zalety ma osuszanie fundamentów metodą cięcia?

21 07 131 Osuszanie fundamentow popularnosc metody ciecia

Korzyści płynących z zastosowania tej metody jest wiele. Oto, dlaczego warto z niej skorzystać:

  • Idealne rozwiązanie dla domów i kamienic, ale także dla obiektów zabytkowych.
  • Sprawdza się w każdym budynku, bez względu na stopień zawilgocenia i materiał budowlany – zawsze gwarantuje 100% skuteczność.
  • Pozwala na natychmiastowe odciągnięcie wilgoci podciąganej kapilarnie.
  • Nie wymaga poprawek, zabezpiecza fundamenty raz a porządnie – do końca trwałości technicznej budynku.
  • Wykonanie takiej izolacji jest możliwe dla wszystkich obciążeń budynków.
  • Zabezpiecza pomieszczenia przed utratą ciepła.

Na czym polega osuszanie fundamentów metodą cięcia?

Warto w tym miejscu wyjaśnić, jak przebiega osuszanie fundamentów z wykorzystaniem metody cięcia. Jest to zabieg, w którym osusza się mur poprzez nacięcia piłą. W przypadku murów ceglanych wykorzystuje się piły łańcuchowe, a w przypadku betonu, żelbetonu i kamienia – piły z liną diamentową. Zawarte w widii ziarna diamentu są bardzo wytrzymałe i świetnie sobie radzą z każdym twardym materiałem.

Osuszanie przez podcinanie nie jest skomplikowanym zabiegiem. Po odkryciu spoiny roboczej w murze, następuje poziome przecięcie konstrukcji. Następnie w szczelinie osadza się płytę wodoszczelną wykonaną z polietylenu lub poliestru. Jeśli jest to płyta poliestrowa, następuje dodatkowe wzmocnienie fundamentów, ponieważ zawiera ona włókna szklane, znane ze swojej ponadprzeciętnej wytrzymałości. Płyty zabezpieczają przed ponownym przenikaniem wilgoci. Po wbiciu klinów w odpowiednie miejsca, następuje aplikacja zaprawy cementowej. W skrócie tak właśnie przebiega cały ten proces.

Osuszanie ścian fundamentowych metodą podcięcia zabezpieczy je przed zawilgoceniem, dzięki czemu unikniesz wszelkich zniszczeń w murze. Wyeliminuje to zagrożenia związane z powstawaniem korozji, pleśni i grzybów.

Osuszanie fundamentów
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria fundamentów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany