Peugeot 206

Czy Peugeot 206 to dobry wybór dla początkującego kierowcy?

Francuski Peugeot 206 w krótkim czasie zyskał dużą popularność wśród entuzjastów motoryzacji z całego świata. Z pewnością przyczyniła się do tego nowoczesna stylistyka oraz kompaktowe wymiary. Należy również wspomnieć o wyjątkowej jak na francuskie marki, niezawodności. Nic więc dziwnego, że model 206 trafił do grona chętnie kupowanych samochodów miejskich. Co ciekawe, chociaż premiera tego auta miała miejsce w 1998 roku, wciąż widać duże zainteresowanie nim wśród kierowców.

pegout
  1. Krótka historia modelu Peugeot 206
  2. Skrzynia biegów i silnik w modelu 206
  3. Komfortowe auto dla każdego kierowcy

Od samego początku Peugeot 206 miał konkurować z takimi samochodami jak Renault Clio czy Opel Corsa i trzeba przyznać, że mu się to udało. W całej historii Peugeota było wiele modeli, które wyróżniały się czymś istotnym na tle konkurencji lub na stałe zapisały się w historii motoryzacji, ale zdaniem pasjonatów motoryzacji to właśnie 206 najbardziej zasługuje na status francuskiej legendy.

Krótka historia modelu Peugeot 206

We wrześniu 1998 roku Peugeot zaprezentował światu samochód z oznaczeniem 206, który był następcą popularnego 205. W porównaniu do swojego poprzednika nowe auto miało bardziej dopracowany design. Dzięki kompaktowym wymiarom Peugeot 206 świetnie sprawdzał się w każdych warunkach, natomiast zróżnicowana oferta wariantów nadwozia (między innymi kombi, sedan i hatchback) sprawiła, że każdy kierowca mógł wybrać dla siebie idealnie dopasowaną 206-tkę. Auto doskonale sprawdza się jako samochód miejski, ale równie dobrze można nim wyruszyć na weekendowy wypad i cieszyć się dużym komfortem.

Skrzynia biegów i silnik w modelu 206

Samochody z tej serii dostępne są zarówno w wersji z 5-biegową manualną skrzynią biegów, jak i 4-biegową automatyczną. Początkowo można je było kupić przede wszystkim z silnikami benzynowymi: 1124, 1360 i 1560 cm³. Ofertę uzupełniał wariant z silnikiem Diesla 1868. Zaledwie rok później pojawiła się już wersja sportowa S16.

Komfortowe auto dla każdego kierowcy

Oprócz zróżnicowanych wariantów nadwozia i silników, Peugeot 206 występuje w kilku wersjach wyposażenia. To wszystko sprawia, że francuskie auto wciąż stanowi sensowny wybór dla wielu kierowców i to również tych, którzy dopiero od niedawna mają prawo jazdy i szukają łatwego w prowadzeniu, wygodnego, a przede wszystkim bezpiecznego pojazdu. Warto również zwrócić uwagę na model 206+, który został wypuszczony jako kontynuacja kultowego samochodu. W tej ulepszonej wersji zachowano to, co najlepsze w standardowej 206, ale jednocześnie wdrożono wiele nowoczesnych rozwiązań i technologii.

Peugeot 206
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria garaży

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany