Garnek do mleka

Garnek do mleka – jak jest zbudowany?

Garnek do gotowania mleka składa się z następujących elementów:

– z charakterystycznego, dużego ucha;
– z podwyższonych ścianek – chroniących kuchenkę przed zalaniem;
– z wyprofilowanych brzegów – ułatwiających nalewanie mleka do kubka;
– ze specjalnego, grubego dna;
– z gwizdka (wybrane modele).

Materiał wykonania

Najlepszym rozwiązaniem (dostępnym na rynku) są garnki wykonane z aluminium. Dlaczego aluminium? Odpowiedź jest prosta – materiał nagrzewa się znacznie szybciej niż stal, a co za tym idzie – proces gotowania jest o wiele krótszy.

Garnek do mleka – zalety

Źródło obrazka: http://blaumann.com/wp-content/uploads/2017/02/BL-3222-1.jpg

Garnek do gotowania mleka to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia kuchni. Jego głębokość wynosi od 12 cm do 15 cm, natomiast pojemność – 1,5 litra. Urządzenie świetnie sprawdza się w domach, pubach oraz restauracjach, zapewniając kuchmistrzom możliwość tworzenia ulubionych przysmaków; dodajmy, że niektóre pojemniki nadają się do przygotowywania smacznych sosów, kremów, a także puddingów.

Pielęgnacja garnków do mleka

Garnków wykonanych z aluminium nie należy szorować szczotkami drucianymi (tzw. „druciakami”), gdyż bardzo szybko ulegają zarysowaniom. W celu wyeliminowania brudu, a także nagromadzonego osadu, garnek powinno się namoczyć w ciepłej wodzie, a następnie – wymyć delikatną gąbką. Gdy przypalenie jest zbyt głębokie, można zastosować jedną z domowych metod – kilkakrotne zagotowanie w garnku ryżu.

Ceny garnków do mleka

– Garnek do mleka z gwizdkiem (pojemność: 1,5 litra) – cena za sztukę: 38.13 zł.
– Garnek do mleka (1,8 litra), przeznaczony do przygotowywania kremów, sosów, puddingów oraz gotowania mleka – cena za sztukę: 385.00 zł + dostawa gratis.

UWAGA: Cennik zamieszczony na stronie internetowej nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Garnek do mleka
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PLEnglish ENGerman DEDutch NLFrench FRItalian ITSpanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria garnków

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany