Przyjemna kwarantanna

Wraz z rozwojem pandemii wzrosła liczba ludzi, którzy coraz więcej czasu spędzają w ogrodach lub ogródkach działkowych. Nie od dziś przecież wiadomo, że na świeżym powietrzu kwarantanna upływa przyjemniej, niż w dusznym mieszkaniu.  Mamy dla Was kilka rad, aby pobyt w ogrodzie sprawił Wam jeszcze więcej przyjemności, niż dotychczas.

kwarantanna w domu

Nie może zabraknąć huśtawki ogrodowej

Gdybyście mogli wybrać tylko jeden jedyny mebel ogrodowy, powinna być to właśnie huśtawka z daszkiem przeciw słońcu. Jest to doskonały dodatek na czas spędzony z partnerem, ulubioną książką, czy też laptopem, podczas spotkania na homeoffice. Na FAVI znajdziecie huśtawki ogrodowe z solidną, metalową konstrukcją, która będzie odporna zarówno na  ciężkie warunki atmosferyczne, jak i szalone huśtanie Waszych pociech. Nie zapomnijcie uzupełnić huśtawki daszkiem przeciwsłonecznym i miękkimi poduszkami, aby relaks przyniósł Wam jeszcze więcej przyjemności. NIe jesteście fanami huśtania? Wypróbujcie leżaki ogrodowe, na których poczujecie się jak na wakacjach.

Jeziorko do dekoracji i morsowania

W czasie pandemii Internet podbiły zdjęcia śmiałków w strojach kąpielowych i ciepłych czapkach, którzy z determinacją wskakiwali do lodowatej wody nawet w trakcie najzimniejszych dni. Do morsowania nie potrzeba wiele, a zacząć możecie już we własnym ogrodzie! Macie na swojej posesji niewykorzystany kąt? Oczko wodne będzie pasować doskonale. W przeciwieństwie do basenu nie będzie ono wymagać aż tyle pracy, w bardziej naturalny sposób wkomponuje się w całokształt ogrodu i będziecie mogli cieszyć się nim przez cały rok. Całą rodziną podejmijcie się morsowania jako wyzwania i w ten sposób spróbujcie urozmaicić sobie dni w zamknięciu. A jeśli morsowanie nie przypadnie Wam do gustu, do jeziorka wpuścić możecie kilka rybek…

Ogrodowe eksperymenty

Zamierzacie wykorzystać swój ogródek do uprawy owoców, warzyw i ziół? Do prac ogrodowych włączcie również tych najmłodszych członków rodziny i poświęćcie im jedną z grządek. Wspólnie posadźcie ziarenka i obserwujcie jak powoli wyrastają z nich roślinki, rozkwitają kwiaty a na koniec dojrzewają owoce. Aby dzieci zapamiętały cały proces, możecie zrobić zdjęcia lub rysunki poszczególnych faz rozwoju rośliny . Nauczcie dzieci rozpoznawać chwasty i wspólnie przyglądajcie się życiu na grządce i wszystkim pożytecznym owadom, które żyją w zgodzie z roślinami. Takie lekcje przyrody w praktyce będą świetną zabawą dla małych ogrodników.

Kącik zabaw dla dzieci

kwarantanna w domu 2

Dla małych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ogród jest miejscem, w którym przeżywają wiele niezapomnianych przygód i świetnej zabawy. W dodatku nie potrzebują do tego zbyt wiele.  Wystarczy wydzielić dla nich niewielką przestrzeń oddzieloną krzaczkiem, drzewem lub płotkiem. Wspólnie możecie postawić tam mały bunkier lub namiot, który będzie należeć tylko do nich. Dzieciom spodoba się również piaskownica lub mała “kuchnia” wyposażona starymi i nieużywanymi już w domu naczyniami. Macie w ogrodzie wysokie drzewo? Powieście na nim dziecięcą huśtawkę lub linę. Radość najmłodszym sprawi również hamak, na którym mogą nawet spać podczas ciepłych, letnich nocy. Takiego doświadczenia z pewnością nie zapomną. 

Miejsce, w którym kwarantanna będzie przyjemnością
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Projektów domów

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany