lajki na Instagramie

Czy lajki na Instagramie są ważne?

Ze względu na liczne korzyści wiele osób chce się szybko wybić i zdobyć popularność na Instagramie. Jest kilka istotnych elementów, które decydują o tym, czy dany profil jest popularny, czy też nie, są to np. liczba obserwujących oraz lajki, czyli główne elementy, na które zarówno użytkownicy jak i firmy zwracają szczególną uwagę.

Czy lajki na Instagramie są ważne?

Czym są lajki na Instagramie?

Lajki na Instagramie to polubienia w postaci serduszek pod umieszczanymi treściami. Wskazują one stopień interakcji społecznościowej z danym kontem, im więcej polubień, tym lepsza interakcja. Pokazują one, że dana treść spodobała się ludziom dla właściciela konta to jasny znak, że może kontynuować dany kontent, bo został on pozytywnie odebrany. W dodatku większa ilość lajków to dla twórcy dodatkowa motywacja, do dodawania nowych coraz lepszych treści. Z tego powodu wielu twórców zachęca użytkowników, aby zostawiali polubienia, jeśli coś im się podoba, jest to dobra strategia, ponieważ wielu ludzi po prostu zapomina, o tej wydawałoby się prostej czynności.

Dlaczego lajki na Instagramie są ważne?

Lajki są bardzo istotne i to zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Duża ilość polubień to znak dla algorytmu, że określona treść podoba się ludziom, dlatego zaczyna on na większą skalę promować daną treść oraz cały profil, aby więcej użytkowników mogło go zobaczyć i ocenić. Z punktu widzenia firm oznacza to więcej potencjalnych klientów czy zwiększanie świadomości o marce, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży. Z kolei dla osób prywatnych więcej lajków, to większa popularność konta, dzięki czemu mogą oni liczyć, że firmy zaproponują im współpracę, co będzie wiązało się z korzyściami finansowymi. Ponadto jest to satysfakcja, że profil na Instagramie staje się coraz bardziej popularny i że ludzie poprzez polubienia doceniają dodawane treści.

Jakie są sposoby na zdobycie lajków na Instagramie?

Jest kilka sposobów na zdobycie lajków, jednak w większości przypadków trzeba wykazać się cierpliwością i systematyczną pracą, ponieważ efekty nie przyjdą od razu. Poniżej znajdziesz aż sześć sposobów.

Promowanie profilu na zewnątrz i wewnątrz

Promowanie profilu jest istotnym elementem zdobywania polubień. Ludzie w ogóle muszą najpierw trafić na określoną treść, aby mogli ją ocenić i zostawić serduszko. Bez promowania szczególnie małe, początkujące konta mogą mieć z tym problem. Można to robić zarówno wewnątrz platformy, jak i poza nią.

Promowanie wewnętrzne – Jest to komentowanie postów innych użytkowników, dawania lajków i nawiązywania interakcji z użytkownikami, którzy mogą odwdzięczyć się tym samym i pozostawić komentarz czy polubienie pod niektórymi treściami. To wszystkie czynności, które są wykonywane na Instagramie.

Promowanie zewnętrzne – wszystkie działania robione poza Instagramem. Jest to m.in. promowanie profilu na innych mediach społecznościowych, kanale czy blogu.

Kupowanie lajków na Instagramie

Skuteczna i jednocześnie najprostsza ze wszystkich wymienionych metod. Należy jedynie znaleźć pewne i bezpieczne źródło zakupu, z czym raczej nie powinno być problemu. Google jest pełne stron oferujących tego typu usługi. Nie jest to drogi wydatek, jeśli ktoś nie ma wielkich potrzeb, to może dokonać zakupu już za kilkanaście złotych, a efekty i tak będą widoczne nawet w 10 minut (jak możemy przeczytać na Polskielajki.pl). Wraz z większymi potrzebami rośnie cena, ale też efektywność działania. Zakup jest całkowicie bezpieczny, ponieważ to lajki od prawdziwych ludzi, a nie sztucznych kont.

Dobrze dobrane hasztagi

Hasztagi dają możliwość dotarcia do większej grupy odbiorców, którym może spodobać się dodana treść i tym samym mogą pozostawić lajka. Jednak zaskakująco dużo osób dodaje hasztagi bez przemyślenia. Trzeba przeanalizować swoją treść i zastanowić się, co może wpisać osoba, która będzie jej szukać, albo skorzystać z programów, które podpowiadają najlepsze hasztagi. Na pewno warto wykorzystać ich potencjał.

Ciekawa treść

Jest to najważniejszy element, bo nawet jak ktoś trafi na profil, to nie polubi niczego, co nie będzie dla niego interesujące. Wciągająca treść to podstawa, musi na tyle zainteresować odbiorców, aby dali lajka, a potem wracali po więcej. Dlatego warto iść w jakość, a nie ilość, jednocześnie nie zapominając o regularności, którą ludzie bardzo cenią, a algorytmy wynagradzają lepszym promowaniem.

InstaStories, czyli relacje

Dostępne tylko przez 24h, dlatego wielu ludzi uważa, że nie mają dużego wpływu na zdobywanie lajków, ale nie jest to prawdą. Wielu ludzi chętnie je śledzi, a gdy wzbudzą zainteresowanie, to zaczynają przeglądać cały profil, pozostawiając po sobie ślady w postaci komentarzy, czy polubieni, co ostatecznie przekłada się na popularność danego profilu i liczbę lajków pod udostępnioną treścią.

Konkursy i nagrody

Ludzie uwielbiają różnego rodzaju konkursy z nagrodami, dlatego część osób wykorzystuje to do promocji swojego konta. Wymagania, aby wziąć udział w konkursie zazwyczaj nie są duże, wystarczy jedynie pozostawić lajka. Część użytkowników zrobi, to tylko dla konkursu, ale inni będą regularnie wracać na profil. Jeśli jest taka możliwość, to z pewnością warto wypróbować tę strategię i sprawdzić jej efektywność na swoim koncie.

Czy lajki na Instagramie są ważne?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Inne

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany