Jak dobrać kolczyki ?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy ?

Kolczyki, które są dopasowane do kształtu twarzy, mogą podkreślić atuty urody, optycznie wysmuklić czy zaokrąglić, jeśli jest potrzeba. Tylko jak je dobrać? Trzeba pamiętać o kilku zasadach. Dobrze dobrane kolczyki mogą podkreślić najpiękniejsze aspekty urody właścicielki. Wbrew pozorom ta niepozorna biżuteria może zdziałać prawdziwie cuda, jeśli chodzi o kobiecy wygląd. Do tego kolczyki, to potrafią całkowicie zmienić charakter niemalże każdej stylizacji. Eleganckie i zdobione mogą np. przemienić casualowy strój w wieczorowy. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu, wybierając ten rodzaj biżuterii.

bialasukienka 1

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Twoja twarz jest okrągła, dość szeroka i nie ma wyraźnie zaznaczonych kości policzkowych? Kolczyki mogą sprawić, że będzie wyglądać smuklej. W tym przypadku sprawdzą się wiszące kolczyki, które optycznie wydłużą twarz. Uzyskać odpowiedzi efekt możesz także za pomocą kolczyków przedstawiających geometryczne kształty np. długie prostokąty. Dobrym pomysłem będą też trójkątne kolczyki wiszące. W przypadku pań o okrągłych twarzach nie sprawdzą się minimalistyczne kolczyki. Złym pomysłem będą też kolczyki koła, które w ostatnich sezonach cieszą się dużą popularnością.

Biżuteria do pociągłej twarzy

Twarz pociągła charakteryzuje się wysokim czołem i mocno zaznaczonym podbródkiem. Do takiej twarzy będą pasowały kolczyki srebrne lub złote niezbyt długie, by optycznie nie sprawiały, że twarz jest dłuższa niż rzeczywistości. Popularnością cieszą się w tym przypadku kolczyki pękate bądź wiszące, ale z krótszymi elementami.

Twarz owalna – jaka biżuteria do niej pasuje?

Twarz owalna uznawana jest za najbardziej proporcjonalną. Wiele osób uważa, że takie kobiety mogą nosić kolczyki w każdym kształcie. W niektórych przypadkach jednak zbyt długie czy kanciaste ozdoby mogą sprawić, że proporcje twarzy zostaną zaburzone. Najlepszym wyborem będą srebrne i złote delikatne kolczyki, najlepiej zapinane na sztyfty. Modne wzory takich kolczyków znajdziemy w ofercie Lilou. Są tu dostępne zarówno bardzo proste modele, pasujące do casualowych stylizacji, jak i te bardziej finezyjne, dzięki czemu każda kobieta znajdzie coś w swoim guście. Ciekawą propozycją są kolczyki złote z kolekcji Luck, składające się z kropel szczęścia ułożonych na kształt koniczyny.

A jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

Twarz kwadratowa wyróżnia dość kanciastą linią żuchwy. Panie o takiej urodzie powinny postawić na kolczyki wąskie, delikatne, z kamieniami szlachetnymi, diamencikami czy cyrkoniami. Sprawdzą się też wszystkie modele w formie owali, które złagodzą nieco bardzo wyraziste rysy twarzy. Dobrą propozycją są też nausznice o delikatnej górze oraz dość efektownym, zdobionym dole np. z perłami czy diamentami.

Opływowe kolczyki do trójkątnej twarzy

Trójkątna twarz charakteryzuje się szerokim czołem i wąskim podbródkiem. W tym przypadku sprawdzi się owalna biżuteria. Panie o takiej urodzie powinny postawić na kolczyki złote czy srebrne rozszerzane ku dołowi. Dobrą propozycją są kolczyki niezbyt długie z ozdobami w różnych kształtach.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Inne

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany