Mieszkanie - Praga-Południe

Jak się mieszka na Pradze-Południe?

Praga-Południe to miejsce pełne różnorodności oraz klimatycznych lokalizacji. Przez lata zmieniała ona swoje oblicze, aby finalnie stać się jedną z popularniejszych dzielnic stolicy. Oto garść informacji o Pradze-Południe – mieszkaniach, kawiarniach i lokalnych atrakcjach – a także kilka argumentów przemawiających za zamieszkaniem w praskiej części Warszawy.

mieszkanie praga poludnie

Warszawska Praga-Południe – mieszkania w dobrej lokalizacji

O Pradze-Południe można powiedzieć wiele – to jedna z bardziej znanych dzielnic Warszawy, która dziś cieszy się coraz większym powodzeniem wśród lokalnych i nowych mieszkańców miasta. Nic w tym dziwnego! To jeden z rejonów stolicy, który łączy ze sobą nowoczesną zabudowę z architekturą PRL-u i bujną zieleń parków z klimatycznymi lokalami usługowymi.

Szkoły i komunikacja miejska w dzielnicy Praga-Południe

Czy warto zamieszkać na Pradze-Południe? Jak najbardziej – to miejsce stworzone dla singli, ceniących sobie niezależność, ale też rodzin z dziećmi, pragnących zadbać o przyszłość swoich pociech. W okolicy można odnaleźć dużo przedszkoli (zarówno publicznych, jak i prywatnych), szkół podstawowych czy liceów. Natomiast podróż z Pragi-Południe do pobliskich dzielnic ułatwia rozbudowana sieć połączeń komunikacji miejskiej. Na uwagę zasługuje też obecność jednej ze stacji kolejowych – Warszawa Wschodnia – która obsługuje zarówno połączenia podmiejskie, jak i dalekobieżne.

  • Mieszkania na Pradze-Południe

Jak wygląda dostępność mieszkań i kawalerek na Pradze-Południe? W praskiej części Warszawy powstają coraz to nowsze lokale, wyróżniające się nowoczesnym wyglądem i atrakcyjnym metrażem. Na uwagę zasługują m.in. Aleje Praskie realizowane przez dewelopera DEVELIA posiadającego inwestycje w pięciu miastach w Polsce. Osiedle zlokalizowane jest przy ulicy Podskarbińskiej, nieopodal planowanej stacji metra Mińska. Projekt wyróżnia się atrakcyjnym zagospodarowaniem terenu (np. tężnią solankową) oraz rozbudowaną ofertą mieszkaniową. Szczegóły inwestycji znajdziesz na: https://develia.pl/pl/mieszkania/warszawa/aleje-praskie/

Mieszkanie na Pradze-Południe – atrakcje i ciekawe lokalizacje w okolicy

Co jeszcze przemawia za zamieszkaniem na Pradze-Południe? Dzielnica znana jest z rozległych terenów zielonych – w okolicy Saskiej Kępy, Grochówka oraz Kamionki znajduje się Park Skaryszewski z Jeziorem Kamionkowskim. To idealne miejsce na weekendowy spacer z dzieckiem oraz z czworonożnym pupilem.

W niedalekiej odległości od Kamionkowskich Błoń Edukacyjnych odnajdziesz kameralny Park Obwodu Praga Armii Krajowej. Natomiast fani długich wycieczek, którzy nie chcą wyruszać poza granice Pragi-Południe, mogą zdecydować się na odwiedziny Rezerwatu Przyrody Olszynka Grochowska, położonej w okolicach Gocławka.

W dzielnicy Praga-Południe znajduje się też wiele atrakcji i ciekawych miejsc, w tym m.in.:

  • muzea i galerie sztuki – jak choćby popularne Muzeum Neonów;
  • stadiony i boiska – w tym nowoczesny PGE Narodowy;
  • lokale gastronomiczne – zlokalizowane m.in. w okolicach Soho Factory przy ulicy Mińskiej.

Oczywiście, na Pradze-Południe nie brakuje lokalnych sklepów spożywczych czy też popularnych sieci hipermarketów, księgarni i antykwariatów.

Praga-Południe dzięki stałej rozbudowie inwestycji i pojawieniu się nowych możliwości, zdobywa na popularności. I choć jest to jedna z mniejszych dzielnic Warszawy, potrafi zachwycić swoją oryginalnością niejedną osobę.


Artykuł sponsorowany

Jak się mieszka na Pradze-Południe?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria Inne

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany