Wybór smartfona

Czym się kierować przy wyborze smartfona?

Smartfony to urządzenia, z których obecnie korzysta większość społeczeństwa. Urządzenia te zostają regularnie wymieniane, głównie z uwagi na to, że na rynku co jakiś czas pojawiają się nowe, lepsze modele. Jak wybrać smartfon, aby posłużył on nam nieco dłużej? Dzięki zamieszczonym poniżej wskazówkom dowiesz się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru telefonu – uzyskasz informacje między innymi o systemie operacyjnym, aparacie fotograficznym, a także o baterii.

czym sie kierowac przy wyborze smartfona 1

Zwróć uwagę na system operacyjny smartfona

Jeszcze nie tak dawno na rynku dostępne były trzy główne mobilne systemu operacyjne: Google Android, Apple iOS oraz Windows Phone. Obecnie smartfony oparte o system Windows nie są już produkowane, co sprawia, że klienci mogą wybierać tylko spośród dwóch systemów. Większość urządzeń mobilnych posiada system Android, natomiast jeśli chcesz zostać posiadaczem telefonu z iOS, to musisz wejść w posiadanie urządzenia od firmy Apple. Czym wyróżniają się te systemy? Android pozwala użytkownikowi na wysoką personalizację urządzenia, a ponadto oferuje mnóstwo darmowych aplikacji i gier. Apple iOS może za to poszczycić się świetną optymalizacją, a także zapewnieniem szybkich aktualizacji i wyższą gwarancją bezpieczeństwa.

Sprawdź, co potrafi aparat w telefonie

Wiele osób, wybierając smartfon, zwraca dużą uwagę na parametry aparatu. Nic w tym dziwnego, bowiem obecnie telefon komórkowy jest w stanie zastąpić nam wiele urządzeń, w tym także aparat fotograficzny. Producenci bardzo często chwalą się, że ich urządzenia posiadają bardzo wysoką rozdzielczość matrycy, co ma wskazywać na to, że zdjęcia wykonane przy pomocy takiego urządzenia będą o wiele lepsze – niestety, nie jest to prawdą. Oprócz samej rozdzielczości na jakość wykonanego zdjęcia wpływają także takie elementy, jak: jasność obiektywu, stabilizacja optyczna, autofokus, teleobiektyw, aparat głębi, czy też możliwość zastosowania funkcji o nazwie „tryb nocny”. Jeśli chcesz dokładnie zapoznać się ze wszelkimi parametrami urządzenia, w tym także z informacjami dotyczącymi aparatu, to możesz zrobić to poprzez przeczytanie opisu i zapoznanie się z danymi technicznymi na stronie sklepu internetowego, np. https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony.

Jak często będziesz musiał ładować smartfona? Czyli informacje o baterii

Wybierając telefon powinniśmy także zwrócić uwagę na baterię – zwłaszcza, że obecnie jest to jeden z elementów, których nie można wymieć samodzielnie. W tym celu warto zastanowić się do czego będziemy wykorzystywali nasz smartfon, ponieważ nie ulega wątpliwości, że bateria rozładuje się o wiele szybciej jeśli będziemy grać w gry lub oglądać filmy. Wybierając telefon należy wziąć pod uwagę także to, że wpływ na długość działania baterii mają także takie czynniki, jak: zastosowany procesor, wielkość i rozdzielczość ekranu, wersja systemu operacyjnego, a także uruchomione na urządzeniu funkcje łączności oraz GPS. Minimalna wielkość baterii jaką powinien posiadać smartfon to 3000 mAh, jednak jest to ilość dobra dla osób, które sporadycznie korzystają z telefonu – np. do wysłania wiadomości tekstowej lub skorzystania z połączenia komórkowego. Urządzenie, które posiada baterie o pojemności minimum 4000 mAh jest w stanie natomiast zapewnić przynajmniej dwa dni użytkowania dla osób, które korzystają z telefonu nieco intensywniej. 

Czym się kierować przy wyborze smartfona?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria inteligentnego domu

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany