Karta pamięci do monitoringu

Karta pamięci do monitoringu – czym powinna się wyróżniać?

Posiadanie monitoringu nierzadko okazuje się po prostu koniecznym wyborem. Czujemy się dzięki niemu bezpieczniej, ale przede wszystkim mamy też pewność, że w razie wystąpienia nieprzyjemnego incydentu – ten zostanie utrwalony na nagraniu, które pozostanie w naszych rękach. Jednak czy wiesz, jaka karta pamięci do monitoringu powinna zostać użyta? Na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Podpowiadamy!

karta pamieci do monitoringu czym powinna sie wyrozniac 1

Zastosowanie dla monitoringu w dzisiejszych czasach

Bezpieczeństwo ma niemałe znaczenie dla wielu ludzi. Dbamy nie tylko o siebie, ale także o naszych bliskich. Robimy wszystko, aby czuć się komfortowo zarówno w naszym miejscu pracy, podczas podróży, jak i w domu. Dawniej monitoring mogliśmy spotkać tylko w szczególnych miejscach. Dzisiaj jest on obecny praktycznie wszędzie. Instalujemy go w naszych samochodach, jak i domach. 

Warto podkreślić, że zazwyczaj różni się on od tego, jaki stosowany jest na przykład w większych sklepach, do których uczęszczamy czy naszych miejscach pracy. Tam stosuje się nieco bardziej zaawansowana technologie, których obsługą nierzadko zajmuje się sztab ludzi. W domowym zaciszu z powodzeniem możemy skorzystać z mniej zaawansowanych rozwiązań, ale równie skutecznych. O czym mowa? Są to zazwyczaj małe, przenośne kamery. 

Dlaczego karta pamięci do monitoringu to ważny zakup?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup niewielkiej kamery, tej przeznaczonej najpewniej do wykorzystywania w warunkach domowych, to bardzo ważne jest, aby dokupić do niej odpowiednią kartę pamięci. Ta pozwala nam na zapis materiałów i ich właściwe przechowywanie. Najczęściej polecana jest karta pamięci 128 GB, jednak jest to tylko jeden z dostępnych wariantów. 

Istotne jest, aby upewnić się, jaki rozmiar karty jest odpowiedni dla naszego urządzenia. Z racji tego, że często mamy tutaj styczność z niewielkimi urządzeniami, to jest duże prawdopodobieństwo, że idealnym wyborem okaże się PRO Endurance 2022 microSD od marki Samsung. Czym powinna wyróżniać się taka karta pamięci do monitoringu?

Jaka powinna być karta pamięci do monitoringu?

Za doskonały przykład może posłużyć tutaj karta pamięci Endurance od marki Samsung. Dostępna jest ona w kilku wariantach, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać taką pojemność, jaka będzie dla niego najlepsza. Warto jednak przypomnieć, że jeżeli chodzi o zapis takich danych jak materiały wideo, to właśnie karta pamięci 128 GB powinna być odpowiednim wyborem. 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przeprowadzana na okrągło rejestracja obrazu może być niemałym obciążeniem nie tylko dla urządzenia. Dlatego karta pamięci Endurance (jak określa sam producent) zapewnia możliwość utrwalania danych nawet w trudnych warunkach. Pod uwagę brane są między innymi niskie i wysokie temperatury. 

Kluczowe będzie także to, jaka jest szybkość zapisu oraz odtwarzania danych. W końcu zależy nam na tym, aby nagrywane wideo wyróżniała jak najlepsza jakość. Tym również charakteryzuje się propozycja od marki Samsung, czyli PRO Endurance 2022 microSD. Możemy uzyskać między innymi rozdzielczość FHD i 4K.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

Karta pamięci do monitoringu
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria inteligentnego domu

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany