Alarm domowy

System alarmowy – czy warto zainstalować go w domu?

Dom to miejsce, w którym pragniemy czuć się komfortowo oraz bezpiecznie. Bardzo ważne jest zatem, aby każdy szczegół został dopracowany do perfekcji. W celu podwyższenia standardów bezpieczeństwa, zachęcamy Państwa do montażu systemu alarmowego, będącego sercem nowoczesnego domu (alarm domowy daje możliwość sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, a nawet zraszaniem przydomowego ogródka).

Rodzaje systemów alarmowych (domowych)

Alarm Domowy

Źródło obrazka: http://www.topgearsecurity.com.au/2016/wp-content/uploads/2016/06/home_alarm.jpg

1). System zwykły – wyposażony w centralę alarmową, czujki, detektory, sygnalizatory oraz manipulatory (klawiatury), które należy ze sobą odpowiednio połączyć.

UWAGA: wadą systemu zwykłego jest fakt, że wymaga okablowania – kable (przewody) przechodzą przez niemal wszystkie pomieszczenia w domu.

2). System bezprzewodowy – idealny dla osób, które nie preferują kabli rozciągniętych po całym mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że urządzenia komunikujące się ze sobą drogą radiową są bardzo kosztowne, a dodatkowo – ich działanie można łatwo zakłócić.

3). System alarmowy SSWiN (System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Tego rodzaju system składa się z następujących elementów:
– z centrali alarmowej,
– z czujek oraz detektorów,
– z sygnalizatora,
– z komunikatorów.

Przedstawione powyżej systemy alarmowe (a właśc. opisy systemów alarmowych) mają na celu zachęcić Państwa do zakupu jednego z dostępnych zestawów.

Zalety systemów alarmowych

– NIEZAWODNOŚĆ ZAKUPIONEGO ZESTAWU/SYSTEMU.
– FUNKCJA „STRASZAKA” (alarmy domowe faktycznie odstraszają włamywaczy).
– MOŻLIWOŚĆ ZDALNEGO STEROWANIA URZĄDZENIAMI.
– DUŻY WYBÓR CZUJEK (UWAGA: alarm domowy pozbawiony czujek/czujników jest niemal bezużyteczny).
– MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU ZESTAWU BEZ OKABLOWANIA (alarm domowy –bezprzewodowy).

Alarm domowy – ile przyjdzie nam zapłacić za system alarmowy do domu (mieszkania)?

W poniższej tabelce znajdą Państwo najatrakcyjniejsze oferty cenowe:

– Montaż i podłączenie czujnika ruchu – cena: od 25.00 do 34.00 zł/szt.
– Montaż i podłączenie sygnalizatora zewnętrznego – cena: od 45.00 do 200.00 zł/szt.
– Wykonanie instalacji alarmowej w budynku: 50 – 150 m² (alarm domowy wraz z powiadomieniem GSM) – cena: od 1 250.00 do 2 600.00 zł/szt.

DOBRZE WIEDZIEĆ: Cennik podany na stronie internetowej nie stanowi oferty handlowej, dlatego przed dokonaniem zakupu należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Systemy alarmowe
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria inteligentnego domu

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany