Kabiny prysznicowe bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika

Decydując się na kabinę prysznicową bez brodzika nie jesteśmy uzależnieni od uniwersalnych szerokości akrylowych i metalowych brodzików. Mamy więc możliwość stworzenia kabiny według indywidualnych potrzeb. Zaaranżowane w ten sposób miejsce w łazience stanowi duże ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nie napotkają one na problemy z wychodzeniem, do minimum zostanie ograniczona możliwość poślizgnięcia się na powierzchni. Innym plusem jest możliwość osiągnięcia dowolnego kształtu brodzika. Nie napotkamy także na przeszkody w postaci brzegu uniwersalnego brodzika. Warto również zwrócić uwagę na to, że mamy szansę zaaranżować brodzik z odpływem liniowym ze spadkiem tylko w jedną stronę. Są jednak też minusy takiego rozwiązania. Zdarza się, że zaprojektowanie kabiny musimy zlecić na zamówienie, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli izolacja przeciwwilgociowa zostanie źle wykonana, woda dostanie się do posadzki. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na otwarte ściany kabiny, tj. bez drzwi, musimy liczyć się z wodą na posadzce w łazience. Musimy również przeznaczyć miejsce na syfon i zrobić spadek na płytkach ceramicznych – niestety, ta czynność nie zawsze jest możliwa.
Podsumowując, jeśli zdecydujemy się na kabinę prysznicową bez brodzika, powinniśmy sprawdzić, czy wnętrze naszej łazienki jest odpowiednio zaadaptowane do takiego rozwiązania.

Zobacz też:  Kabiny prysznicowe prostokątne

Drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Źródło obrazka: http://ccabinet.files.wordpress.com/2012/04/trench-drain-shower-design-2.jpg

Kabina prysznicowa bez brodzika jest coraz częściej wybierana. Klienci doceniają przede wszystkim jej funkcjonalność – doskonale sprawdzi się, gdy w domu są osoby starsze, niepełnosprawne czy dzieci. Jeśli będzie miała odpowiednią szerokość, wjedzie do niej nawet wózek inwalidzki. Istotne, że podczas wychodzenia nie ryzykujemy możliwością poślizgnięcia się, a tym samym upadku.
Drzwi do kabiny prysznicowej warto wybrać ze szkła hartowanego o grubości 5 mm, ponieważ jest bezpieczniejsze od zwykłego.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Współczesny rynek oferuje nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nowoczesnego charakteru i optycznie powiększy małą łazienkę. Istotne jest także bezpieczeństwo, bowiem nie ryzykujemy upadkiem. Zaletę stanowi to, że możemy zaaranżować prysznic o dowolnej wielkości, bowiem jego wymiary nie będą ograniczone przez brodzik.
Jeśli wybierzemy nowoczesną kabinę prysznicową bez brodzika, musimy zaaranżować właściwy odpływ wody. Najczęściej montuje się go w podłodze, choć zdarza się, że umieszcza się go w ścianie, przy której stoi kabina. Najbardziej popularnymi odpływami podłogowymi są modele liniowe oraz punktowe. Występują one w różnych wysokościach, co stwarza możliwość dobrania ich do każdego rozwiązania. Nowoczesne odpływy całkowicie eliminują ryzyko zasysania, a także tworzą barierę ochronną przed nieprzyjemnymi zapachami.
Przy wyborze odpływu podłogowego powinniśmy sprawdzić, czy został on zaaranżowany tak, by razem z wodą zbierał zanieczyszczenia (najczęściej włosy) oraz czy w razie konieczności dotrzemy bez problemu do syfonu.

Kabina prysznicowa bez brodzika
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany