Kabiny prysznicowe bez brodzika

Kabina prysznicowa bez brodzika

Decydując się na kabinę prysznicową bez brodzika nie jesteśmy uzależnieni od uniwersalnych szerokości akrylowych i metalowych brodzików. Mamy więc możliwość stworzenia kabiny według indywidualnych potrzeb. Zaaranżowane w ten sposób miejsce w łazience stanowi duże ułatwienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nie napotkają one na problemy z wychodzeniem, do minimum zostanie ograniczona możliwość poślizgnięcia się na powierzchni. Innym plusem jest możliwość osiągnięcia dowolnego kształtu brodzika. Nie napotkamy także na przeszkody w postaci brzegu uniwersalnego brodzika. Warto również zwrócić uwagę na to, że mamy szansę zaaranżować brodzik z odpływem liniowym ze spadkiem tylko w jedną stronę. Są jednak też minusy takiego rozwiązania. Zdarza się, że zaprojektowanie kabiny musimy zlecić na zamówienie, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeśli izolacja przeciwwilgociowa zostanie źle wykonana, woda dostanie się do posadzki. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na otwarte ściany kabiny, tj. bez drzwi, musimy liczyć się z wodą na posadzce w łazience. Musimy również przeznaczyć miejsce na syfon i zrobić spadek na płytkach ceramicznych – niestety, ta czynność nie zawsze jest możliwa.
Podsumowując, jeśli zdecydujemy się na kabinę prysznicową bez brodzika, powinniśmy sprawdzić, czy wnętrze naszej łazienki jest odpowiednio zaadaptowane do takiego rozwiązania.

Drzwi do kabiny prysznicowej bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika

Źródło obrazka: http://ccabinet.files.wordpress.com/2012/04/trench-drain-shower-design-2.jpg

Kabina prysznicowa bez brodzika jest coraz częściej wybierana. Klienci doceniają przede wszystkim jej funkcjonalność – doskonale sprawdzi się, gdy w domu są osoby starsze, niepełnosprawne czy dzieci. Jeśli będzie miała odpowiednią szerokość, wjedzie do niej nawet wózek inwalidzki. Istotne, że podczas wychodzenia nie ryzykujemy możliwością poślizgnięcia się, a tym samym upadku.
Drzwi do kabiny prysznicowej warto wybrać ze szkła hartowanego o grubości 5 mm, ponieważ jest bezpieczniejsze od zwykłego.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Współczesny rynek oferuje nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika. Takie rozwiązanie nada wnętrzu nowoczesnego charakteru i optycznie powiększy małą łazienkę. Istotne jest także bezpieczeństwo, bowiem nie ryzykujemy upadkiem. Zaletę stanowi to, że możemy zaaranżować prysznic o dowolnej wielkości, bowiem jego wymiary nie będą ograniczone przez brodzik.
Jeśli wybierzemy nowoczesną kabinę prysznicową bez brodzika, musimy zaaranżować właściwy odpływ wody. Najczęściej montuje się go w podłodze, choć zdarza się, że umieszcza się go w ścianie, przy której stoi kabina. Najbardziej popularnymi odpływami podłogowymi są modele liniowe oraz punktowe. Występują one w różnych wysokościach, co stwarza możliwość dobrania ich do każdego rozwiązania. Nowoczesne odpływy całkowicie eliminują ryzyko zasysania, a także tworzą barierę ochronną przed nieprzyjemnymi zapachami.
Przy wyborze odpływu podłogowego powinniśmy sprawdzić, czy został on zaaranżowany tak, by razem z wodą zbierał zanieczyszczenia (najczęściej włosy) oraz czy w razie konieczności dotrzemy bez problemu do syfonu.

Kabina prysznicowa bez brodzika
Tagi wpisu:

Zobacz też

Wersje językowe

Polish PL English EN German DE Dutch NL French FR Italian IT Spanish ES

Szukaj w serwisie

Reklama

Galeria kabin prysznicowych