Mycie kabiny prysznicowej
Czyszczenie kabiny prysznicowej
Kabinę prysznicową najlepiej czyści się przy użyciu wycieraczki do szyb. Zdarza się, że producenci dołączają ją jako dodatek gratisowy do zakupu. Kabinę warto przecierać ściereczką po każdej kąpieli – wtedy mamy pewność, że nie dostaną się do niej bakterie. Warto wiedzieć, że niektórzy producenci na szklane powierzchnie kabin nakładają specjalne powłoki, dzięki którym cieknąca woda nie pozostawia śladów.
W jaki sposób wyeliminować osad wapienny i rdzę z kabiny prysznicowej? Szkło, zarówno mające powłokę, jak i nie mające jej, nie powinno się czyścić detergentami szorującymi, np. proszkiem do prania, mleczkiem bądź pastą. W ten sposób łatwo porysujemy lub zmatowimy szkło.
W codziennej pielęgnacji niezbędne okażą się środki przeznaczone wyłącznie do pielęgnacji kabin prysznicowych. Przy silniejszych zabrudzeniach, m.in. żółtych zacieków lub osadów, usuniemy je przy pomocy odkamieniacza lub koncentratów. Jednak preparatów tych powinno się używać okresowo, by nie dopuścić do zniszczenia szkła. Zewnętrzną, szklaną powierzchnię kabiny umyjemy, stosując płyn do szyb i luster. Wymienionych środków nie wolno używać do czyszczenia kabin wykonanych z granitu, marmuru oraz innych w składzie których znajduje się wapień.
Niektórzy stosują domowe sposoby, by zniwelować zabrudzenia z kabin prysznicowych. Ocet spirytusowy, sodę i wodę utlenioną posiada w domu każdy z nas. Ocet skutecznie usunie osad z twardej wody i mydła. Gdy zabrudzenia są intensywne, możemy ocet lekko podgrzać. Pleśń wyeliminujemy przy użyciu sody. Natomiast w usunięciu osadu z drzwi prysznicowych pomoże nam woda utleniona. Domowe produkty są niezastąpionymi w pielęgnacji i impregnacji łazienkowych sprzętów, a do tego tanimi, szybkimi i bezpiecznymi.