Deszczownice prysznicowe

Deszczownica prysznicowa do łazienki – jak wybrać tę najlepszą ?

Komfort korzystania z prysznica to sprawa niebagatelna. Coraz bardziej zdajemy sobie z tego sprawę, toteż podczas projektowania łazienki coraz chętniej wybieramy deszczownicę w miejsce tradycyjnej słuchawki prysznicowej. Dlaczego warto zdecydować się na deszczownicę prysznicową i o czym pamiętać, by wybrać tę najlepszą?

deszczownica prysznicowa

O działaniu deszczownicy w łazience

Deszczownica z wyglądu przypomina słuchawkę prysznicową. Różni się ona rozmiarem oraz sposobem montażu. Łazienkowa deszczownica prysznicowa zapewnia szerszy strumień wody. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Sposób w jaki rozprowadza wodę przypomina padanie delikatnego deszczu. Dzieje się tak dzięki perlatorowi, w który wyposażona jest głowica.

Niektóre deszczownice wyposażone są także w termostat. Dzięki niemu ryzyko poparzenia ciała podczas kąpieli pod prysznicem jest znacznie niższe. Ponadto konstrukcja deszczownicy przekłada się na oszczędności w zużyciu wody. Tym samym to alternatywne dla tradycyjnej słuchawki prysznicowej rozwiązanie okazuje się przyjazne środowisku. Użytkownicy cenią sobie komfort oraz relaksujące oddziaływanie. Wymienione tutaj aspekty sprawiają, że specjaliści odpowiedzialni za projektowanie wnętrz chętniej włączają deszczownice do swoich projektów.

Rodzaje deszczownic

Istnieje kilka podziałów deszczownic. Uwzględnia się tutaj odmienne aspekty. Jednym z nich jest kształt. Wyróżniamy deszczownice prostokątne, kwadratowe, okrągłe, a nawet w kształcie rombów czy takie o dosyć nieregularnych kształtach. Widzimy tutaj, że zarówno kształt, jak i wielkość deszczownicy może być dobierana pod nasze indywidualne upodobania.

Konstrukcja oraz montaż to kolejne kwestie, które stoją u podnóża podziału na deszczownice podtynkowe oraz natynkowe. Pierwszy wariant pozwala na schowanie elementów montażowych w ścianie, dzięki czemu estetyka przestrzeni zyskuje na wartości. Z kolei w przypadku deszczownicy natynkowej musimy się liczyć z elementami konstrukcji, które pozostaną widoczne, za to w przypadku jakiejkolwiek awarii, mamy łatwiejszy dostęp do całego osprzętu.

Kolejnym rodzajem, który skądinąd cieszy się dużą popularnością jest deszczownica sufitowa montowana zazwyczaj do sufitu bądź odpowiedniej podsufitki. Natomiast deszczownica prysznicowa zastępuje powszechnie stosowaną baterię prysznicową. Warto pamiętać, że wyróżniamy także deszczownice przeznaczone do prysznica, jak również do wanny.

O wizualnych aspektach deszczownic

Duże zróżnicowanie deszczownic sprawia, że pasują one niemal do każdej przestrzeni łazienkowej. Dobrze prezentują się zarówno w projektach nowoczesnych, jak również i tych, w których prym wiedzie tradycja. To, czy elementy konstrukcyjne są schowane w ścianie czy nie, z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w odbiorze przestrzennym miejsca. Nie bez znaczenia pozostaje także kolor deszczownicy. Śmiałym, a jednocześnie eleganckim rozwiązaniem może okazać się deszczownica w kolorze czarnym.

Co trzeba wiedzieć o montażu deszczownicy prysznicowej

Kluczową sprawą jest tutaj wysokość, na jakiej zamontujemy deszczownicę prysznicową. Istotny jest zwłaszcza wzrost osób, które będą z niej korzystać. Ponieważ zależy nam na wygodzie operowania rękami m.in. podczas mycia głowy, musimy umieścić deszczownicę nieco wyżej. Dobrze, jeśli jest to co najmniej 20 centymetrów ponad nasz wzrost. Jeśli z deszczownicy korzystać będzie kilka osób, punktem odniesienia powinien być wzrost najwyższej z nich.

Jakie korzyści niesie wybór najlepszej deszczownicy prysznicowej

Montaż deszczownicy nie jest zbyt skomplikowany i nie wymaga zbyt wielu podłączeń. Deszczownica prysznicowa może tchnąć we wnętrze łazienki wytworną elegancję. Korzystanie z urządzenia relaksuje, odpręża i delikatnie orzeźwia. A przy tym jest ono przyjazne naturze i niesie ze sobą oszczędności na zużyciu wody. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie przy projektowaniu własnej łazienki.

Deszczownica prysznicowa do łazienki
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany