Odpływ prysznicowy

Jak wybrać najlepszy odpływ prysznicowy ?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wrócić do domu po długim dniu w pracy, nie pragnąc niczego więcej niż zasłużony ciepły prysznic, żeby wreszcie się zrelaksować ? Prawdopodobnie tak! A co jeśli wskakujesz pod prysznic, odkręcasz kran a woda nie chce odpływać? Nagle twoje relaksujące doświadczenie pod prysznicem zamienia się w kolejne stresujące wydarzenie, które dodajesz do swojego dnia.

rodzaje odplywu

Niestety, jest to dość powszechna historia. Skromny odpływ prysznicowy jest integralnym, ale często pomijanym elementem projektu łazienki. Źle wykonany i dobrany odpływ potrafi być zmorą każdego wielbiciela ciepłego prysznica.

W tym artykule zamierzamy zbadać temat odpływów prysznicowych, dzięki czemu można będzie wybrać najlepszy odpływ prysznicowy dla Twojej łazienki i uniknąć zalania łazienki.

Co to jest odpływ prysznicowy i jak działa?

Po pierwsze, co to jest odpływ prysznicowy? Odpływy prysznicowe to coś więcej niż tylko szczeliny, które widzisz na dnie swojego prysznica. To skomplikowany system, który opróżnia wodę, zapobiegając jednocześnie gromadzeniu się zapachów w łazience. Jednocześnie odpływ prysznicowy powinien gwarantować, że woda nie będzie przesączać się pod powierzchnią i nie uszkodzi podłogi w strefie prysznica.

Rodzaje odpływów prysznicowych

Istnieją dwa rodzaje odpływów prysznicowych – odpływ liniowy i odpływ punktowy. Mogą one również występować w różnych kształtach i rozmiarach.

Odpływ liniowy

Jak sama nazwa wskazuje, odpływ liniowy to po prostu długi i wąski odpływ w kształcie „linii”. Często nazywany jest odpływem kanałowym.

W przypadku odpływów liniowych cała podłoga prysznica opada łagodnie i równomiernie w kierunku odpływu, co zapobiega powstawaniu lejków i zmniejsza prawdopodobieństwo gromadzenia się wody. Są one łatwe w montażu, ponieważ potrzebny jest tylko jeden spadek.

Odpływy liniowe mają dużą powierzchnię, dzięki czemu znacznie skuteczniej radzą sobie z wodą, utrzymując podłogę w suchości. Z punktu widzenia projektowania nie ma potrzeby cięcia i zakłócania formatu płytek. W przeciwieństwie do odpływów punktowych, ten odpływ bez problemu wpasowuje się w strukturę płytek.

Deweloperzy często stosują odpływy liniowe przy budowie bloków mieszkalnych, ponieważ ten typ odpływu może zmniejszyć głębokość użytkową odpływu, redukując wysokość między piętrami.

Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy oraz fakt, że jest to nowoczesny typ odpływu, elegancki i praktycznie niewidoczny, nie dziwi fakt, że odpływy liniowe są najczęściej wybieranym rozwiązaniem w nowych domach i remontowanych łazienkach.

Odpływ punktowy

Odpływy punktowe to odpływy o geometrycznym kształcie znajdujące się na środku lub w rogu podłogi prysznica. Są one najczęściej stosowane w starszym budownictwie.

Chociaż mają szybki drenaż, mają mniejszą powierzchnię do odprowadzania wody i mogą prowadzić do pewnych problemów z odwodnieniem prysznica. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Najczęstsze problemy z odwodnieniem prysznica

Problemy z odpływem prysznicowym są bardzo powszechne. Oto dwa główne potencjalne problemy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpływu prysznicowego do nowego domu lub remontu.

Przepływ

Jeśli wolisz delikatny strumień płynący spod prysznica, to natężenie przepływu nie powinno być dla Ciebie problemem, niezależnie od odpływu. Jeśli jednak preferujesz luksusowe prysznice z wieloma głowicami i natryskami, możesz napotkać problemy z objętością wody przy zastosowaniu odpływu punktowego. Odpływy liniowe, które zazwyczaj usuwają od 15 do 60 litrów wody na minutę, mogą wygodnie obsłużyć przepływ wody z wielu głowic prysznicowych i uniknąć problemów z przepływem.

Zatkanie

Zatkanie to kolejny częsty problem z odprowadzaniem wody spod prysznica. Mydło i zanieczyszczenia mogą mieć trudności z wydostaniem się przez małe otwory w odpływie, co może skutkować nagromadzeniem się wody, która zatyka rury i pozostawia użytkowników prysznica w głębokim po kostki basenie wody z mydłem. Chociaż odpływy punktowe łatwiej gromadzą osad, są łatwiejsze do czyszczenia niż odpływy liniowe.

Jaki jest najlepszy odpływ prysznicowy do mojej łazienki?

Przy wyborze najlepszego odpływu prysznicowego do łazienki należy wziąć pod uwagę zarówno technologię, jak i estetykę.

Musisz również myśleć długoterminowo i upewnić się, że jakość odpływu prysznicowego jest wystarczająca, aby utrzymać jego prawidłowe funkcjonowanie przez lata.

Z tych powodów polecamy rozwiązanie w postaci odpływu liniowego. Jest on w stanie efektywnie odprowadzać wodę, a jednocześnie sprawia, że wizualnie jest oszałamiający.

Dzięki temu najnowocześniejszemu odpływowi w Twojej wymarzonej łazience możesz przestać się martwić o zbierającą się wodę lub nieładne docięcia płytek.

Jak wybrać najlepszy odpływ prysznicowy ?
Tagi wpisu:

Wersje językowe

Szukaj w serwisie

Galeria kabin prysznicowych

Współpraca

polecane blogi

Istnieje możliwość zamówienia artykułu sponsorowanego w naszym serwisie. Po więcej informacji na temat wpisów płatnych oraz linków reklamowych zapraszamy tutaj: Artykuł sponsorowany